Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

TIME100 NEXT odhaluje seznam světových lídrů nové generace pro rok 2023. Patří mezi ně raperka Ice Spice i herec Paul Mescal

Časopis Time od roku 2019 každoročně sestavuje seznam 100 vycházejících osobností zítřka. Kdo se objevil v kategoriích umělec, lídr, fenomén, inovátor a aktivista roku?

Seznam lídrů nové generace je jako vždy globální záležitostí a reportéři a redaktoři časopisu TIME zjišťují, jak vypadají vůdčí osobnosti na celé planetě. Cílem je, aby zvolené osobnosti měly představu o budoucnosti a o lidech, kteří určují trendy zítřka a kteří již začínají ovlivňovat naši společnost. Seznam je rozdělen do 5 hlavních kategorií: umělci, fenoméni, lídři, inovátoři a aktivisté. Na seznamu je řada osobností od Ice Spice přes Grace Wales Bonner až po michelinského šéfkuchaře Morryho Sacka.

Zdroj: TIME

Time100 Next sdružuje osobnosti ze všech odvětví a oblastí života od designérů přes sportovce až po spisovatele a politické vůdce. Ačkoli seznam TIME100 Next nemá věkové omezení, nejmladší osobou na seznamu pro rok 2023 je sedmnáctiletý Dylan Brandt.

UMĚLCI

Mezi nejvýznamnější umělce pro rok 2023 patří americká country zpěvačka Kelsea Ballerini, herec Stephanie Hsu, Emma Corrin, Maya Hawke, Paul Mescal a další.

Paul Mescal, TIME100

FENOMÉNI

Do listu se dostal sportovec a hráč amerického fotbalu za Philadelphia Eagles Jalen Hurts. Dále se tam objevila nám již známá jména, která nikdy nechybí na červených kobercích jako Hailey Bieber, Rachel Zegler, umělkyně Tems i Ice Spice. Na seznamu nechybí i osobnosti jako Alexandra Cooper, nezjnámnější ženská podcasterka a Bella Ramsey.

Bella Ramsey, TIME100

INOVÁTOŘI

Ocenění inovátora roku obdržel mladý šéfkuchař Mory Sacko, který získal vše od titulu Top Chef až po michelinskou hvězdu za svou pařížskou restauraci MoSuke, kterou navštěvují hvězdy jako Timmothée Chalamet. Inovátory roku jsou i producent Metro Booming, stand-up komik Ramy Youssef i basketballová hráčka Angel Reese.

Ice Spice, Tems, Metro Booming. Foto: Foxy 99

LÍDŘI

Na seznamu TIME100 Next 2023 je několik amerických politických osobností: Vance, Shalanda Young, Zooey Zephyr, David Holt, Anna Paulina Luna a další. Objevila se mezi nimi i předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola.

Roberta Metsola, European Parliament

AKTIVISTÉ

Mezi osbonosti, které se zasazují o řešení v oblasti klimatu, patří např. Kristina Dahl, Anastasia Volkova, Michael Regan, Cynthia Houniuhi, John Chweya, Txai Suruí, Rikki Held, Xiye Bastida, Andreas Flouris a Peter Reinhardt.

Kristina Dahl, TIME100

Všechny oceněné osobnosti a celý seznam najdeš na odkazu ZDE.

Zdroj: TIME.com