Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Světoví lídři prosí Taylor Swift, aby dovezla turné do jejich zemí

Světoví lídři se ozývají na sociálních sítích a prosí Taylor Swift, aby přijela do jejich zemí se svým The Eras Tour. Důvodů je hned několik, ale ekonomická síla, kterou turné má, je rozhodně jedním z nich.

Jakmile Taylor Swift začala své turné, děly se velké věci. Poptávka po lístcích byla desetkrát větší než na SuperBowl, Ticketmaster spadl, následovalo vládní vyšetřování a každý večer jsou vyprodané stadiony, které překonávají kapacitu návštěvníků a sbírají rekordy.

Ticketmaster čelí vládnímu vyšetřování kvůli turné Taylor Swift

by @martinastrel

*in her geopolitical era*

S tím přichází i obrovská ekonomická síla, která díky masivnímu zájmu nabírá na velkém významu pro města, ve kterých Taylor vystupuje. Taylor vytvořila největší hudební byznys všech dob a očekává se, že její současné turné vynese více než 1 miliardu dolarů, což by v tomto případě bylo nejvíc, co kdy nějaký umělec vygeneroval za jedno turné. Stejně šílené jsou i ekonomické výsledky jednotlivých shows, které boostují lokální ekonomiku měst rapidním způsobem.

Ve Spojených státech zaznamenala města, kde Taylor hrála, nárůst příjmů z hotelů a počtu cestujících veřejnou dopravou a některé zahraniční hotely jsou již plně obsazené. Výzkumná společnost QuestionPro odhaduje, že americké koncerty by mohly být zodpovědné za nárůst americké ekonomiky o 5 miliard dolarů.

Zdá se, že si tohoto všimli i politici po celém světě jako Kanadský premiér Justin Trudeau nebo Chilský prezident Gabriel Boric a další.

THAJSKO

V roce 2014 Swift zrušila svůj vyprodaný koncert v Bangkoku poté, co v zemi nastal vojenský převrat. Taylor se do Thajska od té doby nevrátila. Pita Limjaroenrat, který doufá, že se stane příštím premiérem země poté, co jeho prodemokratická strana zvítězila v květnových volbách, ve čtvrtek na Twitteru vyzval Taylor k návštěvě.

KANADA

Justin Trudeau, kanadský premiér, se ozval na Twitteru pod příspěvkem Taylor, kde ji prosí, aby v létě dorazila i do Kanady. Taylor zatím neoznámila žádná data pro kanadské fanoušky, což by bylo poprvé, co by zemi při svém turné vynechala.

CHILE

Chilský prezident Gabriel Boric, který zmínil, že jeho nejoblíbenějším albem je Folklore, v červnu uvedl, že Taylor napsal, aby Chile zahrnula do svého turné po Latinské Americe.

V současné době má Swift v plánu hrát v Mexiku, Argentině a Brazílii.

Gabriel Boric, nový prezident Chile.

5 důvodů, proč je turné Taylor Swift tím nejlepším její generace

by @martinastrel