Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Survival kit pro zkouškové období

Čeká tě ve škole období plné stresu? V článku najdeš tipy na produkty, se kterými vše zvládneš s klidnou hlavou.

Adaptogeny

Adaptogení rostliny pomáhají tělu lépe zvládat stres a náročné situace. Jedná se o přírodní doplňky stravy, které jsou už dlouhou dobu používány ve východní medicíně. Je možné si zakoupit tinkturu z adaptogenních hub nebo třeba adaptogenní kávu. Česká firma Systers.bio dokonce nabízí čokoládu s adaptogeny.

Hořčík

Je účinný antistresový minerál, který snižuje stresový hormon kortizol. Nedostatek hořčíku v těle může způsobovat podrážděnost a časté migrény. Proto se během náročného období ujisti, že ho máš dostatek. Tělu ho můžeš dodat buď přirozenou stravou, nebo doplňky stravy.

Produkty, které zlepší tvoji spánkovou hygienu

Spát 7–9 hodin denně je základní pravidlo, díky kterému budeš schopný/schopná se každý den plně soustředit. Spánek totiž ovlivňuje tvoji náladu, energii i celkové zdraví. Pokud jsi během zkouškového ve stresu a celý den se učíš z obrazovky notebooku, usínání pro tebe může být mnohem náročnější. Produkty, jako jsou brýle blokující modré světlo, hedvábná maska na spaní nebo bylinné čaje, ti pomůžou rychleji usnout.

Wellbeing boosters

Do přeplněného diáře je důležité si naplánovat i čas na odpočinek. Pro někoho je relax sauna nebo horká vana, pro jiné meditace nebo třeba gua sha masáž.

Kup si deník, masku na obličej, vonné tyčinky nebo třeba poukaz do wellness. Dopřej si čas pro sebe, když toho na tebe bude moc. Dovol si se na chvilku zastavit. Uvidíš, že ti po krátké pauze půjde vše líp.

Tahle dechová cvičení ti pomohou vyzrát na stres

by @dimitrapapadopoulu

Endorfiny jako lék proti stresu

Všechny učebnice psychologie ti potvrdí, že zvýšená fyzická aktivita ti pomůže snížit hladinu stresu. I během toho nejvíc busy období je dobré vyhradit si chvíli na jakýkoliv druh sportu. Nejenže ti pomůže přijít na jiné myšlenky, ale po vyplavení endorfinů se ti bude učit o něco lépe. Vyber si tedy sport, který tě baví, a zařaď ho do své rutiny!

Motivovat se můžeš tím, že si koupíš nový outfit nebo třeba gym membership.

5 tipů jak úspěšně zvládnout zkouškový

by @_kajina

Tak hodně štěstí u zkoušek! Nezapomeň, že zdraví je na prvním místě!