Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

5 tipů jak úspěšně zvládnout zkouškový

Období zkoušek a různých pololetních testů se nezadržitelně blíží. Jak si vše naplánovat tak, aby se z toho člověk "nezcvoknul"?

1. Time management

Dobře si naplánovat zkoušky je naprosto klíčová záležitost. Za sebe doporučuju si dát dříve náročnější zkoušky a až později ty snadnější. Rozhodně není dobrej nápad narvat si dvě těžký zkoušky do jednoho týdne.

O nic méně důležitý je i přesné vymezení samotného času na učení. Rozvrhni si přesně, co se budeš v jaký čas učit. Člověk nejlépe ví sám, jestli je noční sova, nebo je spíše produktivní dopoledne. Když si vše rozplánuješ co nejpřesněji, nebudeš mít prostor prokrastinovat.

2. Forest

Tahle appka je skvělá, pokud tě neustále od učení svádí koukání na displej telefonu. Jednoduše si nastavíš časový limit, kdy aplikaci nesmíš opustit nebo přepnout a pokud vydržíš, vyroste ti virtuální strom. Pokud nasbíráš určitý počet bodů, autoři aplikace pak za tebe vysadí skutečný strom v afrických zemích!

3. Better together

Učení s kamarády nebo spolužáky je za mě skvělá věc. Když už ke konci zkouškovýho melu z posledního, sejdeme se s kamarádama a společně si opakujeme látku. Když vidíš ostatní, že se učí, motivuje tě to taky něco dělat. Důležitý je se pak společně odměnit pivem, vínem nebo čímkoliv dobrým!

4. Čistý stůl – čistá hlava

Tohle je pro mě totální must have, ať už pracuju, nebo se učím. Snaž se mít na stole co nejméně věcí, ideálně pak pouze ty, co k učení opravdu potřebuješ, aby tě nic nerozptylovalo. Klíčové je taky světlo. Je fajn mít stůl v blízkosti okna nebo na takovém místě, kde je dostatek přirozeného světla. Pokud ti z učení doma už hrabe, zkus vyrazit do kavárny, knihovny nebo studovny, občas je to fajn změna!

5. Nevěš hlavu!

Můj táta vždycky říká, že zkouška je od slova zkusit. Někdy se vyučující zkrátka rozhodne potopit tě za každou cenu, nemusíš se dobře vyspat nebo už je toho všeho prostě too much. Klidně si pobreč, dej si day off. Vždycky existuje možnost, jak to vyřešit – opravný termín, náhradní test, cokoliv.

Držím nám všem palce, aby zkouškový bylo co nejkratší a všichni jsme jím propluli co nejsnadněji!