Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Stíhání současného i bývalého šéfa slovenské tajné služby

Slovenská policie podle svého šéfa Štefana Hamrana obvinila současné i bývalé pracovníky civilní tajné služby SIS. Mezi stíhanými je současný i bývalý šéf této instituce, Michal Aláč a Vladimír Pčolinský. Důvodem je podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů.

V minulém týdnu došlo na Slovensku k policejní akci, během které vyšetřovatelé obvinili současné a bývalé příslušníky bezpečnostních složek, včetně vysoko postavených činitelů civilní tajné služby SIS a Národního bezpečnostního úřadu.

Obviněnými je i současný ředitel civilní tajné služby SIS Michal Aláč , který je ve funkci od roku 2021, kdy jeho předchůdce, nyní také obžalovaný Vladimír Pčolinský, rezignoval kvůli obvinění z korupce. Oba nyní čelí obvinění z maření vyšetřování trestných činů.

Probíhá pouze vyšetřování trestných činů, o jejichž rozsahu se už psalo. Mnozí se k nim přiznali, jiní jsou obviněni nebo obžalování a někteří odsouzeni. Chápu, že mnoho lidí může být zmatených a nevědí, čemu mohou věřit.
Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenské republiky

Slovensko řeší případ brutální šikany. V Česku se s ní setká více než polovina žáků

by @yanhoechka

Policie současně řeší i kauzu, ve které je obviněn ředitel Národního bezpečnostního úřadu Roman Konečný . Důvodem je mimo jiné i podezření ze snahy zbavit se nepohodlných příslušníků této instituce.

Vzniklou situací se zabývala i bezpečnostní rada státu , o kterou požádala premiéra Ľudovíta Ódora prezidentka Zuzana Čaputová. Po jejím skončení informovala, že se nejedná o policejní převrat , jak o akci mluvil bývalý předseda vlády Robert Fico.

Zdroj: ČTK, iROZHLAS, Markíza

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.