Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Zájem Čechů a Slováků o eurovolby je nejnižší v EU, zjistil průzkum

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: středa, 7. června

Name day: Iveta, Slavoj

History: 7. června 1942 se V Praze na Pražském hradě konal první pohřeb Reinharda Heydricha (druhý proběhl 9. června v budově nového říšského kancléřství v Berlíně).

Situace na Ukrajině

  • Ruské jednotky vyhodily do povětří Kachovskou přehradu v okupované části jižní Ukrajiny.

Do volebního boje o Bílý dům vstoupil republikán Mike Pence

Do volebního boje o Bílý dům vstoupil republikán Mike Pence, podle agentury Reuters předal potřebné dokumenty federální volební komisi. Soupeři v republikánských primárkách mu budou mimo jiné Donald Trump, kterému Pence dělal viceprezidenta, nebo floridský guvernér Ron DeSantis. Pence se podle Reuters profiluje jako tradiční konzervativec a protiváha populistického proudu v Republikánské straně, je zastáncem podporování Ukrajiny a odpůrce například práva na interrupci.

Floridský guvernér Ron DeSantis bude kandidovat na prezidenta USA. Co bychom o něm měli vědět?

by @eevelka

Zájem Čechů a Slováků o eurovolby je nejnižší v EU, zjistil průzkum

Zájem Čechů a Slováků o příští evropské volby je přesně rok před hlasováním nejnižší ze všech zemí Evropské unie. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu Eurobarometr, které představil Evropský parlament. Celkově se podle průzkumu v unijních zemích o volby zajímá 56 procent voličů, což je o šest procentních bodů více než rok před minulými volbami. V Česku je to 27 procent, na Slovensku ještě o procento méně. Téměř tři čtvrtiny lidí jsou přitom přesvědčeny, že činnost EU má dopad na jejich každodenní život. V obou zemích proti loňskému podzimu ubylo lidí, kteří považují členství v Unii za dobrou věc.

Tady se dělá Evropská unie. Jak jsem jela do Bruselu na seminář Evropského parlamentu

by @eevelka

CVVM: Lidé nejvíce důvěřují Pavlovi

Z vrcholných českých politiků lidé nejvíce věří prezidentu Petru Pavlovi. Je jediným, u kterého převyšuje důvěra nad nedůvěrou. Následují předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda SPD Tomio Okamura. Naopak největší nedůvěru mají lidé v předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a v premiéra Petra Fialu (ODS). Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zdroj: ČTK

Tweet of the day