Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Srbský prezident uvedl armádu do bojové pohotovosti kvůli střetům v Kosovu

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 27. května

Name day: Valdemar

History: 27. května 1942 provedli Jozef Gabčík a Jan Kubiš atentát na Reinharda Heydricha.

Situace na Ukrajině

  • Nejméně jeden člověk zahynul a další utrpěli zranění při ruském odstřelování nemocnice v ukrajinském městě Dnipro, oznámil včera ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Srbský prezident uvedl armádu do bojové pohotovosti kvůli střetům v Kosovu

Srbský prezident Aleksandar Vučić včera uvedl armádu do bojové pohotovosti a nařídil vojenským jednotkám, aby se přesunuly blíž k hranicím s Kosovem. Reagoval tak na střety na severu Kosova mezi etnickými Srby a kosovskou policií, napsala agentura Reuters.

Střety v severokosovském okrese Zvečan propukly poté, co se kosovská policie snažila pomoci nově zvolenému albánskému starostovi, aby nastoupil do úřadu. V tom mu bránili místní etničtí Srbové, kteří v této oblasti představují většinu a místní volby bojkotovali. Tamní sdělovací prostředky informovaly, že kosovská policie použila proti davu, který se shromáždil před radnicí, slzný plyn. Protestující zapálili jedno policejní vozidlo.

Historie konfliktu na srbsko-kosovské hranici

inf

Policie zadržela a obvinila muže, který podle ní založil požár v Českém Švýcarsku

Policisté zadrželi a obvinili muže, který podle nich založil loňský požár v národním parku České Švýcarsko, což byl nejrozsáhlejší požár v historii České republiky. Stejný muž na Děčínsku letos v dubnu založil několik dalších požárů, oheň zničil rekreační chatu a rozhlednu. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby, ČTK o tom informoval krajský policejní mluvčí Kamil Marek. Policie muže stíhá pro spáchání trestných činů – obecné ohrožení a poškození cizí věci. V případě prokázání viny soudem hrozí muži trest odnětí svobody až na 15 let.

České Švýcarsko je v plamenech, kouř je cítit v půlce republiky

@yanhoechka

Česko v roce 2025 poprvé uspořádá mistrovství světa hokejistek

Česko v dubnu roku 2025 poprvé uspořádá mistrovství světa hokejistek. Mezinárodní federace IIHF o přidělení šampionátu zemi úřadujících dvojnásobných bronzových medailistek rozhodla na kongresu v Tampere během MS mužů.

V Česku se tak uskuteční seniorské mistrovství světa dva roky po sobě. V roce 2024 budou Praha a Ostrava hostit mužský šampionát a rok nato budou v dosud neznámém dějišti hrát o medaile hokejistky.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day