Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Soud nařídil hlavní líčení ve Feriho případu na 14. února

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: středa, 4. ledna

Name day: Diana, Dajana

History: 4. ledna 2010 byla v Dubaji otevřena nejvyšší budova světa Burdž Chalífa.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinská armáda před několika dny zasáhla soustředění sil nepřítele u vsi Čulakivka v Chersonské oblasti na jihu země, téměř 500 ruských vojáků bylo zraněno či zabito, oznámil včera ukrajinský generální štáb v ranní svodce situace na bojišti. Informaci nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

Soud nařídil hlavní líčení ve Feriho případu na 14. února

Obvodní soud pro Prahu 3 nařídil hlavní líčení v případu bývalého poslance Dominika Feriho, který je obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění. Kauzu začne soud projednávat 14. února, jednání je nařízené i na 16. února. Na informaci z justiční databáze včera upozornila Česká televize (ČT). Bývalý poslanec v minulosti uvedl, že je připraven prokázat svou nevinu.

Ferimu podle dřívějších informací hrozí až deset let vězení, protože je stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti, šlo o sedmnáctiletou dívku.

Feri půjde k soudu. Státní zástupkyně ho obžalovala ze dvou znásilnění a pokusu o něj

by @yanhoechka

Írán obvinil dva Francouze a Belgičana ze špionáže v souvislosti s protesty

Írán obvinil dva občany Francie a jednoho občana Belgie ze špionáže v souvislosti s protivládními protesty, které zemi zachvátily loni v září. Napsala to agentura Reuters s odkazem na zprávu íránské polooficiální studentské agentury SNN. Podle ní íránská justice tvrdí, že se tři cizinci na rozdmýchání demonstrací podíleli, a ohrozili tak národní bezpečnost. Není jasné, kde a kdy íránské úřady obvinění vznesly.

Generace Z rozhoduje v Íránu o budoucnosti

by @eevelka

USA evidují vzestup nové verze koronaviru, hospitalizace jsou nejvýše od března

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) eviduje rychlý rozmach nového podtypu koronavirové varianty omikron, který podle expertů dokáže obcházet imunitu získanou očkováním nebo nákazou. Poznatky o něm jsou zatím omezené, podle CDC nic nenasvědčuje tomu, že by způsoboval vážnější onemocnění než jiné formy omikronu. USA nicméně podle dat The New York Times (NYT) hlásí nejvíce hospitalizací s koronavirem za posledních deset měsíců.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day