Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Feri půjde k soudu. Státní zástupkyně ho obžalovala ze dvou znásilnění a pokusu o něj

Státní zástupkyně v pondělí obžalovala bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění. Informaci přinesly Seznam Zprávy.

Ferimu v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení, protože je stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. Mělo jít o sedmnáctiletou dívku.

Feri už v minulosti uvedl, že je připraven prokázat svou nevinu. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 3.

„Obviněné osobě je obžalobou kladeno za vinu jednání popsané pod třemi skutky a kvalifikované jako dva dokonané trestné činy znásilnění a jeden pokus o trestný čin znásilnění,“ uvedl dnes mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala pro ČTK. Doplnil, že státní zastupitelství nyní nebude poskytovat další informace. Jméno obviněného Cimbala neuvedl, z kontextu je ale zřejmé, že jde právě o Feriho.

SPOTLIGHT: Odmítnutý Feri a doživotí pro ruského vojáka

by @eevelka

Policisté Feriho obvinili v březnu, obžalobu navrhli v říjnu. „Vítám, že po pomalu dvouletém čekání budu moci soudu předložit důkazy dokládající mou nevinu. Doposud jsem nemohl probíhající řízení veřejně jakkoliv věcně komentovat, což mělo za následek, že média byla odkázána pouze na jednostranná vyjádření. To se ale brzy konečně změní, řekl Feri Seznam Zprávám.

Policie začala Feriho prověřovat poté, co ho minulý rok několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri se následně stáhl z veřejného života a opustil také TOP 09.

Svědectví žen, které tvrdily, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, zveřejnily Deník N a server Alarm. Feri od začátku obvinění odmítá, ale omluvil se za „nevhodné“ a „nepatřičné“ chování.

Zdroj: ČTK, Seznam Zprávy

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.