Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Směr-SD chce po volbách navrhnout obžalobu prezidentky Čaputové, oznámil Fico

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 25. září

Name day: Zlata, Zlatuše

History: 25. září 1990 odsouhlasila Rada bezpečnosti OSN poměrem 14:1 zavést vzdušné embargo na Irák.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinské ozbrojené síly prolomily ruská polní opevnění západně od obce Verbove v Záporožské oblasti, ale nejedná se o poslední obrannou linii Rusů v regionu.

Při útoku v Kosovu zahynul kosovský policista, ozbrojenci jsou obklíčeni

 Jeden kosovský policista přišel v noci na neděli o život a další byl zraněn při střeleckém útoku v severním Kosovu, uvedl kosovský premiér Albin Kurti. Později informoval, že kosovská policie na místě obklíčila nejméně 30 ozbrojenců. Kosovská prezidentka Vjosa Osmaniová připsala útok, který označila za teroristický, srbským zločineckým skupinám. Její kancléř psal na platformě X v této souvislosti o „srbských zelených mužíčcích“.

Útok ostře odsoudil šéf unijní diplomacie Josep Brrell s tím, že viníci musejí být potrestáni. Srbský prezident Aleksandar Vučić uvedl, že odpoledne „vyvrátí všechny lži a konspirační teorie“ kosovského premiéra Kurtiho, píše agentura AFP.

Historie konfliktu na srbsko-kosovské hranici

inf

Směr-SD chce po volbách navrhnout obžalobu prezidentky Čaputové, oznámil Fico

Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) chce po nadcházejících předčasných parlamentních volbách a ustavující schůzi nového parlamentu podat návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputové, uvedl šéf Směru-SD a bývalý trojnásobný premiér Robert Fico. Čaputová Ficovy výroky na svou adresu označila za lež a součást jeho předvolební kampaně. Informuje o tom server Pravda.

Slovensko čekají na konci září předčasné volby, favoritem je proruský fašista Robert Fico

@eevelka

Válek: Předložíme s Jurečkou změnu zákoníku práce, která zruší navýšení přesčasů

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce spolu s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) a poslancem Vítem Kaňkovským (KDU-ČSL) předložit ve zrychleném projednávání do Sněmovny novelu zákoníku práce, která zruší nedávno schválené navýšení přesčasové práce lékařů. Poslední změna bude platit od 1. října, podle Válka by se mohla vrátit do původního stavu od ledna. Řekl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day