Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Počet žadatelů o azyl v EU byl loni nejvyšší od migrační krize

Vysoký počet žadatelů o azyl v EU, varování Jourové před ruskou propagandou a místo konání pohřbu Navalného. To je souhrn toho nejdůležitějšího za uplynulý den.

Date: čtvrtek, 29. února

Name day: Horymír

History:  29. února 1920 byla schválena Ústavní listina Československé republiky.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Petice žádající vyloučení Izraele z letošního výtvarného bienále v italských Benátkách kvůli válce v Pásmu Gazy už má přes 12 tisíc podpisů. 

Situace na Ukrajině

  • Ruské útoky na ukrajinskou Sumskou oblast si v úterý vyžádaly další dva životy a osm zraněných.

Počet žadatelů o azyl v EU byl loni nejvyšší od migrační krize

Počet žadatelů o azyl v zemích EU se v loňském roce meziročně zvýšil o 1,14 milionu, tedy o 18 procent, což je nejvíce od migrační krize z let 2015-2016. S odvoláním na publikovanou analýzu Agentury Evropské unie pro otázky azylu (EUAA) o tom píše agentura Reuters. Nové údaje podle ní posílí už nyní ostré debaty o migraci a krajně pravicových náladách před řadou místních a všeobecných voleb v řadě evropských zemí a před červnovými volbami do Evropského parlamentu.

Jourová varovala před ruskou propagandou a německou AfD

Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (ANO) vyzvala země, aby se před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu více bránily ruské propagandě, a varovala před osobami, které v Evropské unii jednají v zájmu Moskvy. V této souvislosti zmínila například krajní pravici v Německu. Jourová to řekla serveru Politico na úvod své cesty po evropských městech, kde chce s lidmi a úřady hovořit o dezinformacích před červnovými eurovolbami.

Německá krajně pravicová AfD chce vyhnat přistěhovalce ze země, konají se proti ní statisícové demonstrace

by @eevelka

Poslední rozloučení s Navalným bude podle jeho mluvčí v pátek v Moskvě

Poslední rozloučení s ruským opozičním politikem Alexejem Navalným, který zemřel před dvěma týdny ve věznici, se bude konat v pátek odpoledne v MoskvěUvedla to ve středu Navalného mluvčí Kira Jarmyšová, podle které bude poté kritik Kremlu pohřben na Borisovském hřbitově na jižním okraji ruské metropole.

Stavěl se proti Putinovu režimu a zemřel v sibiřské kolonii. Timeline života ruského opozičníka Alexeje Navalného

by @eevelka

Zdroj: ČTK

Tweet of the day