Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Německý parlament schválil částečnou legalizaci konopí pro rekreační účely

Částečná legalizace konopí v Německu, FBI pomáhající s vyšetřováním střelby na FF UK a podíl českého obyvatelstva podporující rychlý konec války na Ukrajině. To je souhrn toho nejdůležitějšího za uplynulý den.

Date: sobota, 24. února

Name day: Matěj, Matyáš

History:  24. února 2022 zahájilo Rusko v ranních hodinách celoplošnou invazi na Ukrajinu.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Izraelský premiér Benjamin Netanjahu předložil první oficiální plán na poválečné uspořádání v Pásmu Gazy. Počítá s izraelskou bezpečnostní kontrolou nad tímto palestinským územím, jež dosud ovládá radikální hnutí Hamás, a s civilní samosprávou prostřednictvím nezávislých palestinských zástupců a zástupkyň.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinské děti žijící poblíž fronty strávily za dva roky války kvůli neustálému ostřelování tři až pět tisíc hodin ve sklepních úkrytech nebo v metru, tedy asi čtyři až sedm měsíců čistého času. V pátek to uvedl Dětský fond OSN (UNICEF). 

Německý parlament schválil částečnou legalizaci konopí pro rekreační účely

Německo od 1. dubna částečně legalizuje konzumaci konopí pro rekreační účely. Poslanci a poslankyně Spolkového sněmu v pátek i přes odpor opoziční konzervativní unie dvou křesťansko-demokratických politických stran CDU/CSU schválili možnost mít doma až 50 gramů této drogy a pěstovat pro svou potřebu nejvýše tři rostliny. Vzniknout mohou také pěstitelské kluby, které pro své členy mohou měsíčně produkovat 25 kilogramů konopí. V debatě před hlasováním spolkový ministr zdravotnictví Karl Lauterbach do poslední chvíle poslance přesvědčoval o nezbytnosti částečně legalizovat konzumaci i pěstování konopí.

Zlegalizováni marihuany má podle studie pozitivní vliv na veřejné zdraví

by @eevelka

FBI pomáhá s vyšetřováním střelby na Filozofické fakultě

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pomáhá s vyšetřováním loňské střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V rozhovoru pro Lidové noviny to uvedl ředitel FBI Christopher Wray, který ve čtvrtek jednal s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Šéf amerického úřadu také ocenil pomoc české policie při dopadení muže, který údajně připravoval střelbu na škole v Alabamě.

FBI prohledala Trumpovu rezidenci. Proč a jaké to pro něj může mít následky?

by @eevelka

STEM: Většina Čechů a Češek je pro rychlý konec války na Ukrajině za cenu ztrát území

Až 69 procent Čechů a Češek by podpořilo rychlý konec války na Ukrajině i za cenu, že Rusko by získalo část ukrajinských území. Vyplývá to z lednového průzkumu agentury STEM. Podíl lidí podporujících rychlé ukončení války oproti loňsku mírně vzrostl. Většina lidí v Česku ale nadále označuje Rusko za jednoznačného viníka vzniku války a schvaluje pobyt ukrajinských uprchlíků a uprchlic v Česku.

Rusko zaútočilo na Ukrajinu, v zemi zuří tvrdé boje

by @heyfomo.cz

Zdroj: ČTK

Tweet of the day