Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Morawiecki vzkázal Zelenskému, aby už nikdy více neurážel Poláky

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: neděle, 24. září

Name day: Jaromír, Jaromíra

History: 24. září 1950 započala operace Létající koberec – přesun všech Židů z Jemenu do Izraele.

Situace na Ukrajině

  • Při pátečním ukrajinském útoku na velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu na okupovaném Krymu zemřelo nejméně 9 lidí, dalších 16 jich bylo zraněno, řekl stanici Hlas Ameriky šéf ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyrylo Budanov. 
  • Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun.

Morawiecki vzkázal Zelenskému, aby už nikdy více neurážel Poláky

Polský premiér Mateusz Morawiecki vzkázal ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému, aby „už nikdy více neurážel Poláky“. Během předvolebního mítinku ve městě Świdnik na východě země tak podle polských médií reagoval na Zelenského slova v OSN, kde ukrajinský prezident před několika dny vyčetl v souvislosti s dovozem obilí některým evropským zemím předstírání solidarity a nepřímé napomáhání Moskvě. Sice žádnou zemi nejmenoval, ale politici z polského vládnoucího tábora i opozice vyhodnotili, že má na mysli Polsko, poznamenal deník Rzeczpospolita.

Polsko-ukrajinský spor i běhající Pavel. V New Yorku končí 78. zasedání Valného shromáždění OSN

@eevelka

Zeman a Klaus podpořili před slovenskými volbami Směr-SD

Bývalí čeští prezidenti Miloš Zeman a Václav Klaus podpořili před nadcházejícími předčasnými parlamentními volbami na Slovensku sociální demokraty (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica, kteří jsou podle průzkumů favoritem voleb. Směr-SD na internetu zveřejnil nahrávku se Zemanovým vyjádřením i Klausův dopis a za podporu oběma poděkoval. Současný český prezident Petr Pavel novinářům během návštěvy USA řekl, že Fico má natolik odlišné vidění světa, že by jeho zvolení mohlo narušit vztahy mezi ČR a Slovenskem.

Slovensko čekají na konci září předčasné volby, favoritem je proruský fašista Robert Fico

@eevelka

Prskavec má z mistrovství světa na kajaku potřetí stříbrnou medaili

Vodní slalomář Jiří Prskavec získal na mistrovství světa potřetí v kariéře stříbro na kajaku. Dvojnásobného světového šampiona porazil v Londýně jen domácí favorit Joseph Clarke, který vyhrál o 1,94 sekundy a vybojoval první medaili z mistrovství světa. Třetím místem překvapil Maročan Mathis Súdí.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day