Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Mediální magnát Rupert Murdoch odchází z čela svých firem Fox a News

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 22. září

Name day: Darina

History: 22. září 1980 Irák napadl Írán a začala irácko-íránská válka.

Situace na Ukrajině

  • Rusko při svém rozsáhlém vzdušném úderu poškodilo v noci na čtvrtek ukrajinská energetická zařízení, výpadky v dodávkách elektřiny jsou hlášeny v pěti oblastech. 
  • Ukrajina v noci na včerejšek čelila dalšímu rozsáhlému ruskému vzdušnému útoku, zvuky explozí byly hlášeny z řady měst včetně Kyjeva. 

Polsko již nedodává zbraně Ukrajině, uvedla kancelář Morawieckého

Polsko již nedodává zbraně Ukrajině, protože vyzbrojuje vlastní armádu. V době pokračujícího sporu o vývoz ukrajinského obilí to uvedla kancelář polského premiéra Mateusze Morawieckého.

Polské ministerstvo zahraničí si předvolalo ukrajinského velvyslance a vyjádřilo důrazný protest proti výrokům ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na Valném shromáždění OSN v New Yorku, který "evropským přátelům" kvůli prodloužení zákazu dovozu ukrajinského obilí vyčetl předstírání solidarity a nepřímé napomáhání Moskvě.

Ukrajina podala stížnost u WTO na Slovensko, Polsko a Maďarsko kvůli dovozu obilí

by @dancakoprivova

Nejméně 200 mrtvých a 400 zraněných v bojích, uvedl karabašský ombudsman

Nejméně 200 mrtvých a více než 400 raněných si vyžádala ázerbájdžánská operace v Náhorním Karabachu, uvedl karabašský ombudsman Gegham Stepanjan, citovaný ruskými médii. Mezi mrtvými je podle ombudsmana neuznávané karabašské republiky i 10 civilistů, včetně 5 dětí. Zraněno bylo více než 40 civilistů, včetně 13 dětí, dodal.

Ázerbájdžán pokračuje v útocích na Náhorní Karabach, diskutuje se o příměří

by @dancakoprivova

Mediální magnát Rupert Murdoch odchází z čela svých firem Fox a News

Mediální magnát Rupert Murdoch odstupuje z čela správních rad svých společností Fox Corp a News Corp. Ukončuje tak zhruba sedmdesátiletou kariéru, během které vybudoval mediální impérium sahající od Austrálie po Spojené státy, uvedla agentura Reuters. Murdoch už bude jen emeritním předsedou.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day