Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Humanitární krize v Pásmu Gazy se stále zhoršuje, popisují nevládní organizace

Zhoršující se humanitární krize v Pásmu Gazy, komentář Čaputové k šestému výročí vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové a předvolání ruského velvyslance kvůli úmrtí Navalného. To je souhrn toho nejdůležitějšího za uplynulý den.

Date: čtvrtek, 22. února

Name day: Petr

History:  22. února 1998 získali čeští hokejisté zlatou medaili na Zimních olympijských hrách v Naganu.

Palestinsko-izraelský konflikt

  • Izraelská armáda zahájí vnitřní vyšetřování vlastních operačních selhání v období před teroristickými útoky Hamásu ze 7. října. Informoval o tom server The Times of Israel (ToI) s odvoláním na rozhodnutí náčelníka generálního štábu Herciho Haleviho.

Situace na Ukrajině

  • Celkem sedm lidí zemřelo při středečních ruských dronových útocích na severu a severovýchodě Ukrajiny. Životy pěti civilistů si vyžádal ranní útok, při kterém dron zasáhl soukromý dům v Sumské oblasti na severu země. V Charkovské oblasti později zemřeli dva lidé, když dron zasáhl auto vezoucí skupinu zemědělců.

Humanitární krize v Pásmu Gazy se stále zhoršuje, popisují nevládní organizace

Izrael by měl během několika dnů informovat Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) o tom, co dělá pro zlepšení humanitární situace v Pásmu Gazy. ICJ mu na to dal 26. ledna měsíční lhůtu. Podle nevládních organizací, které citoval deník The National, se ale humanitární krize v Pásmu Gazy stále zhoršuje a někteří humanitární pracovníci také tvrdí, že Izrael dodávkám pomoci palestinským civilistům brání.

Izrael zahájil pozemní invazi Gazy, v oblasti nefunguje ani internet a telekomunikační spojení

by @eevelka

Čaputová: I šest let po Kuciakově vraždě je aktuální touha po slušném Slovensku

I šest let po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka je aktuální touha společnosti žít na slušném a spravedlivém Slovensku," řekla ve středu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Soudy kauzu dosud pravomocně zcela neuzavřely. Dlouholeté tresty vězení za vraždu novináře Kuciaka, při které byla zastřelena i jeho přítelkyně Martina Kušnírová, si odpykávají tři lidé včetně nájemného střelce. Kuciak byl podle vyšetřovatelů zavražděn kvůli své investigativní práci. Občanští aktivisté svolali na středeční odpoledne do několika desítek měst vzpomínková shromáždění.

Lipavský předvolal ruského velvyslance kvůli úmrtí Navalného

Ministr zahraničí Jan Lipavský ve středu kvůli úmrtí předáka ruské opozice Alexeje Navalného v sibiřské věznici rozhodl o předvolání ruského velvyslance v České republice Alexandra Zmejevského. Na úřadě s ním hovořil náměstek ministra Eduard Hulicius (KDU-ČSL). Informaci webu Blesk.cz potvrdil ČTK mluvčí ministerstva Daniel Drake.

Stavěl se proti Putinovu režimu a zemřel v sibiřské kolonii. Timeline života ruského opozičníka Alexeje Navalného

by @eevelka

Zdroj: ČTK

Tweet of the day