Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Fiala má kauzu setkání ministra Blažka s lobbistou Nejedlým za uzavřenou

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: čtvrtek, 21. září

Name day: Matouš

History: 21. září 1938 požádali vyslanci Anglie a Francie ultimativně prezidenta Beneše, aby vláda změnila svou negativní odpověď na anglo-francouzskou nótu. Vláda pak vyslovila souhlas s navrhovaným odstoupením území Sudet Německu.

Situace na Ukrajině

  • Ruský dronový útok zasáhl v noci na včerejšek ropnou rafinerii ve městě Kremenčuk v Poltavské oblasti v centrální části Ukrajiny a způsobil tam požár. 

Úřady Náhorního Karabachu přistoupily na návrh o příměří, informují média

Úřady Náhorního Karabachu přistoupily na ruský návrh ohledně příměří, které má ukončit boje s Ázerbájdžánem. Informuje o tom stanice BBC na svém ruskojazyčném webu nebo agentura Interfax s odvoláním na informační centrum mezinárodně neuznané separatistické republiky. Prohlášení centra rovněž hovoří o odzbrojení karabašské armády a stažení těžké techniky z horské enklávy, píše BBC.

Situace je v Náhorním Karabachu opět napjatá, Arménům hrozí genocida

@eevelka

Podmínky míru si musí Ukrajina určit sama, řekl v OSN český prezident

Ukrajina si zaslouží mír, který bude uzavřen za podmínek stanovených Kyjevem. Nesmí být založený na nespravedlivém kompromisu a jeho podobu nemůže diktovat Rusko coby agresor. Ve svém projevu před Valným shromážděním OSN v New Yorku to včera řekl český prezident Petr Pavel. Připomněl také, že následky ruské invaze pociťuje celý svět vzhledem k ohrožení potravinové bezpečnosti způsobené ruskou blokádou ukrajinských přístavů.

I Západ má na svých rukou zčásti krev. Válce na Ukrajině mohl totiž pravděpodobně předejít

@eevelka

Fiala má kauzu setkání ministra Blažka s lobbistou Nejedlým za uzavřenou

Premiér Petr Fiala (ODS) má kauzu setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s lobbistou Martinem Nejedlým za uzavřenou. I když ještě promluví s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem o výsledcích víkendového hlasování jeho spolustraníků o výzvě k Blažkově odstoupení, lídři dalších vládních stran se k případu vracet nechtějí. Fiala to řekl novinářům při včerejší návštěvě Loun.

Blažek se s Nejedlým setkal v restauraci v druhé polovině srpna, o několikahodinovém setkání informoval server Seznam Zprávy. Ministr na sociální síti popsal setkání jako náhodné. Blažek tvrdil, že se v restauraci jen schovával před bouřkou. Po kritice koaličních partnerů i výzvách k odstoupení musel Blažek okolnosti setkání vysvětlovat na koaličním jednání a před senátory. 

Zdroj: ČTK

Tweet of the day