Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Demonstranti v Bělehradě vybízeli prezidenta Vučiče, aby odstoupil

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 29. května

Name day: Maxmilián, Maxim

History: 29. května 1988 zahájil americký prezident Ronald Reagan svou první návštěvu SSSR.

Situace na Ukrajině

  • Putin nařídil posílit ostrahu hranic, aby byl zajištěn rychlý pohyb ruských vojáků a civilistů do ukrajinských regionů, které ovládá Moskva.
  • Během útoku na Kyjev sestřelila protivzdušná obrana přes 40 dronů. Šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku války, uvedla Ukrajina.

Demonstranti v Bělehradě vybízeli prezidenta Vučiče, aby odstoupil

Tisíce lidí v sobotu večer znovu protestovaly v centru Bělehradu proti násilí v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem. Podle agentury APA šlo již o čtvrtou demonstraci proti násilí. Desetitisíce demonstrantů podle srbského vysílání BBC požadovaly odstoupení prezidenta Aleksandara Vučiče. O desítkách tisíc lidí na protivládní demonstraci informovala také agentura Reuters.

Historie konfliktu na srbsko-kosovské hranici

by @eevelka

Šéf wagnerovců Prigožin tvrdí, že ho ruská média na příkaz Kremlu ignorují

Jevgenij Prigožin, majitel ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která bojuje spolu s ruskou armádou na Ukrajině, tvrdí, že jej ruská státní média na příkaz vysokých představitelů z Kremlu záměrně ignorují a neinformují o něm. Dodal, že se jim to vymstí. Napsala o tom agentura Reuters.

Jsem naprosto přesvědčený, že to (informování o wagnerovcích) zakázali,“ uvedl Prigožin s tím, že se ruským státním médiím takový postup vymstí a že je za to lidé vytrestají.

Jevgenij Prigožin, Putinův šéfkuchař, který se diktátora nebojí

by @eevelka

Velkou cenu Monaka F1 vyhrál Max Verstappen, Esteban Ocon byl třetí

Obhájce titulu Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Monaka formule 1 a upevnil si vedení v průběžném pořadí šampionátu. Nizozemský jezdec si připsal čtvrté vítězství v ročníku a Red Bull díky němu ovládl i šestý závod sezony.

Verstappen odstartoval z pole position a vedení udržel i v náročných podmínkách v druhé polovině závodu, kdy začalo pršet. Dvojnásobný mistr světa zvítězil s náskokem 28 sekund před Fernandem Alonsem, třetí byl Esteban Ocon.

F1 update: Velká cena Monaka

by @eevelka

Zdroj: ČTK

Tweet of the day