Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SMASH or PASS cz/sk RAP srpen

Léto pomalu končí, a to znamená, že přichází sezóna nový hudby. Který srpnový tracky a alba bys rozhodně neměl/a minout? FOMO ti přináší pravidelnej recap za uběhlej měsíc!

Yzomandias – NFS feat. Luca Brassi10x, Saul, Blako & Nik Tendo

SMASH

Složení na tracku je hvězdný a jednotlivý party fungujou skvěle jako celek. NFS je dynamický a nikdo z interpretů svojí částí nezklamal. Za vypíchnutí patří vyklidněnej part Saula a závěr v režii Nik Tenda. Vzácný je i to, že se všichni rappers sešli na natáčení klipu. Ten vytvořili během pár hodin v bratislavským klubu MMC, kde Yzomandias křtil J. EDEN E-GEN. Klip má super vibe a působí jako one-shot, ačkoli není. Zasloužený první místo v trendech a 300k poslechů za 3 dny. BIG UP!

Meizyy – JINEJ DRUH

SMASH

Zdá se, že Meizyy snad nemůže udělat krok vedle. Od chvíle, co vyhrál THE MAG W/RAP, nás dávkuje novou hudbou a slyšíme o něm v podstatě neustále. Rap skills ukázal už v soutěži, ale na singlu JINEJ DRUH roste hlavně textově a utvrzuje svoje postavení coby obyčejnýho kluka z ulice, kterýmu je všechno kromě rapu jedno. Bars nejsou jenom o flexení, ale maj reálnou výpovědní hodnotu a působí real. O klip se postarala Produkce beze strachu a hlavně druhá polovina vizuálu působí díky fisheye záběrům ze skateparku a prostřihům z Meizyyho dětskýho pokoje skvěle a podtrhuje samotnej track.

SMASH OR PASS: cz/sk RAP červen

by @kulhak_

Yzomandias – Pararampam

PASS

Pararampam je klasickej Yzův track o hulení. Kytarovej beat připomíná trochu hit El Camino, ale oproti tomu nenabízí nijak nápaditý bars, ani switche a hudební přechody a chybí mu i údernost. Singl se tak blíží spíš tvorbě z dob, kdy si ještě nejznámější Pardubák říkal Logic. Pro někoho možná milý překvapení, ale mě baví spíš zmíněný NFS. Zajímavý ale je, že track spadá (stejně jako NFS) pod obrovskej projekt J. EDEN E-G3N (#freekarlo edition), kterej vydali Yzo a NobodyListen zkraje září. Tomu se budeme určitě věnovat v samostatný recenzi!

KOKY – SOS (album)

SMASH

SOS má svoje silný i slabý stránky. Koky na něm častokrát v zástupu jmen jako Viktor Sheen, Shimmi nebo Luca Brassi10x zapadá a nejspíš tě nechytne na první poslech. Na druhou stranu se jedná asi o jeho nejsilnější desku, co se beatů a produkce týče. Do mozaiky projektů od Milion+ album skvěle zapadá a nese jasnej podpis labelu, kterej Kokyho bezpochyby ovlivňuje. Bohužel chybí výraznější vymezení vlastního soundu a originální bars. Přesto jsem si po několikátým poslechu našel několik oblíbenejch tracků (Intro/MoneyMoneyDej, Soul,...), takže věřím, že bys mu měl/a dát šanci.

Sergei Barracuda – JEĎ

SMASH

Sergei nedělá rap, kterej bych vyhledával. Těžko se mi zvyká na zpívanou flow v kontrastu s jeho texty a pozicí gangsta rappera. JEĎ je ale přímočarej tvrdej song, ve kterým jsou zpívaný party upozaděný a legenda z Ostravy na něm zůstává hlasově v nižších polohách. Fresh je i text psanej z pozice vypravěče. Ten představuje rovnou dva příběhy a dokonale ladí s vystupováním Sergeie coby zkušenýho dealera a rádce, kterej už má „svoje lidi“.

SMASH or PASS – cz/sk RAP červenec

by @kulhak_

Refew – DÁVALA SI MÁLO

PASS

Tenhle singl je tak trochu oříšek. Je to totiž super návyková letní věc v latinským rytmu s exotickým klipem, ve kterým vypadá Refew navíc fakt dobře, ALE…  jako vystřiženej podle zahraniční tisíckrát ohraný šablony. Ublíženej text navíc není zrovna hlubokej a celý to působí spíš jako hit na míru než song od srdce. Proto dávám PASS, i když mi už druhej den hraje v hlavě „Nedělej na mě dramo, dramo, dramo…

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.