Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SMASH OR PASS: cz/sk RAP červen

Půlka července je tady a ty jsi ještě nestihl/a naposlouchat rapový desky z minulýho měsíce, který hýbou domácí scénou? FOMO ti přináší seznam novinek za červen. Bylo toho dost, tak se pojď podívat, co by ti nemělo utýct a co naopak můžeš s klidem vynechat!

Shimmi: YO

SMASH

Chill a letní vibe. Shimmi se postaral dost možná o album léta. YO nepropadá trendům a není laciný, ale přitom zůstává zpěvný a na první poslech rozpoznatelný. Singl YAK z Yzomandiasem na featu by neměl chybět v tvým party playlistu a rozhodně doporučujeme dát šanci celý desce. Během 50 minut tě čeká novej zvuk i true rap, smysluplný texty bez přehnanýho flexu a skvělý featy od jmen jako Viktor Sheen, Smack, Yzo, Separ, Nik Tendo nebo třeba i Tea Sofia.

 

Ca$hanova Bulhar: DRIPOLAR

PASS

Dripolar bohužel ničím nepřekvapí. Pokud jsi skalní fanoušek Bulhara, určitě jsi album už slyšel. Pokud tě naopak jeho hudba zas tak nebere, tahle deska tě klidně může minout a o nic nepřijdeš. Víc si můžeš přečíst v naší recenzi.

Hasan: Album, co mi změnilo život

SMASH

Možná to nejlepší, co zatím Hasan vydal! Album, co mi změnilo život se vrací ke kořenům a je rapovější. Současně má ale pořád kosmický vibes a nešetří s elektronikou. Hasan předvádí skvělou práci s textem a deska působí jako zpověď, ve který se nejeden najde. Jestli chceš vědět víc, mrkni na náš článek!

Gleb: BIG BOY FM

SMASH / PASS

Abych pravdu řekl, vzhledem k tomu, jak obrovská osobnost je Gleb na poli slovenskýho rapu, čekal jsem o trochu víc. Deska pro mě byla pomyslným zlomovým bodem, kterej ho může posunout na úplnou špičku slovenský scény. To se alespoň v mých očích zatím nestalo. BIG BOY FM je ale pořád nadprůměrně kvalitní konceptuální deska a Gleb na ní předvádí jak svůj standard, tak vystupuje z komfortní zóny. Dej novince šanci a třeba ti najede víc než mně!

Kojo: Minibar (EP)

SMASH

Krátký, úderný a fresh! Tohle EP stihneš poslechnout během jedný cesty tramvají a jen těžko u něj zvládneš zůstat v klidu. KOJO opět přinesl taneční beaty a oproti desce Wiley se v tomhle případě jedná o vyloženě letní záležitost. I pokud tě tenhle rychlej kluk míjí, zkus dát šanci aspoň tracku Fresh Kicks (feat. SHXRTY)!

Fobia Kid: Strašidelný dom

SMASH

Okay, tohle album je fakt divný. Tak divný, že jsme dlouho nic podobnýho neslyšeli. Budeš ho milovat, nebo nikdy nepochopíš, jak mohlo dostat smash. Každopádně originalita a koncept se cení! Deska působí opravdu jako panoptikum divnejch bytostí a příběhů. Chvílema je strašidelná, jindy šílená i vtipná, ale na pozadí toho všeho odráží klasický rapový i společenský témata tak, jak o nich umí rapovat jenom Fobia Kid.

 

Vercetti CG & Sensey: NEMÁM KŘÍDLA

PASS

Jestli jsme o kousek výš vyčítali Ca$hanova Bulharovi neustálé opakování a vykrádání sebe sama, tak mu dlužíme alespoň malou omluvu. Vercetti CG & Sensey se neobtěžovali nijak příliš ani s výběrem novejch slov a frází. Nevypnout EP už při druhým singlu, kde zazní po patnáctý Vercettiho klasický „vzali mi křídla“ je po těch letech jednoduše hard. Obsahově se nahrávky točí okolo drog a smutných lásek, jak jsme na to u dvojice zvyklí. Bohužel jenom banálně a povrchně. Po technický stránce tě žádnej extra rap nečeká a spojení Vercettiho a Senseye vlastně nic nepřináší.

 

Na závěr musíme zmínit ještě dvě čestný výjimky, který jsme do článku už nevecpali, ale rozhodně by ti neměly uniknout. Sergei Barracuda vydal 13. června album Finesa a u fanoušků zatím sbírá pozitivní ohlasy. Za pražskou grime & dril scénu se zase ozývá Pain s producentem a dlouholetým parťákem Magentou. Společně jim vyšlo album Vibes. Pokud fandíš UK soundu, tohle je vyloženě povinnost!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.