Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SMASH or PASS – cz/sk RAP červenec

Co se dělo na scéně během července? Uprostřed léta toho moc nevychází, ale i tak pro tebe FOMO našlo několik novejch tracků a remixů, o kterých se za poslední měsíc mluví. O slovo se hlásí třeba Viktor Sheen, Smack nebo novej objev The Mag W/RAP Meizyy. Co ti nesmí utýct a který novinky se naopak nepovedly?

Hasan – Album, co mi změnilo život (Další rozměr)

SMASH

O Hasanovi jsme psali už v minulým SMASH or PASS a rozhodně jsme nečekali, že se objeví hned v druhým díle. Krátce po vydání desky Album, co mi změnilo život se ale ozval s delux verzí, která přichází s šesti novejma trackama a dokonce novým featem od Blaka. A je to příjemný překvapení nejenom pro fanoušky prvotiny. Všechny tracky totiž prošli remixem a některým to dokonce prospělo. Rozhodně doporučujeme!

 

Nik Tendo, Calin & Hasan – POD DRN

SMASH

Nik Tendo zandal na tracku jednu ze svých top slok. Novinka od Most Wanted vzbudila už složením na tracku vysoký očekávání a vzhledem k tomu, že za tři dny nasbírala přes čtvrt milionu poslechů jenom na YouTube, nezbývá nic než pogratulovat. Nepřichází sice s převratným sdělením, ale hudebně funguje svojí ponurou atmosférou. Singl navíc podtrhuje Strachův trippy klip.

Upozornění: Původně se v textu objevila faktická chyba, že se jedná o první klip Jana Stracha ve kterém se objevil Nik Tendo, což samozřejmě není pravda. Za chybu se omlouváme.

 

Forest Blunt CG X Pesetedh - Zlato

PASS

Sudety se připomínaj trackem Zlato. Stejně jako v minulým SMASH or PASS nás ale nezaujaly. Zlato je opět o závislosti a opět nepřichází textově s ničím novým. Flexit braním drog je součástí žánru, ale v případě labelu 100K už to je zkrátka trochu přes čáru. Flow není ničím zajímavá a texty se dlouhodobě topí v klišé a neoriginální slovní zásobě bez dalšího sdělení. Obraty jako „Patří mi město“, „Oči ledový…“ nebo „Neony v kouři“ prostě dneska nikoho neoslní.

 

Smack One – Další Rok feat. White Russian

SMASH

Málokdo je dlouhodobě tak aktuální jako Smack. První verze tracku Další Rok z alba Chiméra Pt. 3: Snake se stala neoficiální rapovou hymnou lockdownu. Přes léto máme od covidu trochu klid, ale bohužel od února světem hýbe válka na Ukrajině. Legenda ze Strašnic proto přišla s remixem a novým pacifistickým textem. V něm rozebírá právě nesmyslnost války a nám z toho až naskakuje husina. Přímočarej a uvědomělej rap bez zbytečných klišé tu stále chybí, proto Smackovi tleskáme!

Viktor Sheen – Můj space

SMASH

I Sheen umí jet tvrdě. Singly nejsou v jeho případě úplně obvyklý, stejně jako čistě rapový záležitosti bez zpívaných pasáží. Pokud si tímhle trackem chtěl prověřit ohlasy fans na „novou“ tvorbu, za nás dostává určitě zelenou. Za vypíchnutí patří obzvlášť rytmicky zajímavej hook („procházím v noci město sám…“) a finále bez instrumentálu.

 

Meizyy – JÁ JSEM TADYY

SMASH

Meizyy vydal track, se kterým se představil už na prvním živým vystoupení v rámci soutěže The Mag W/RAP. Tu mimochodem vyhrál a zpětně se ukazuje, že právem. V šestnácti pouštět takovej fire je něco mimořádnýho. Meizyy je na svůj věk o několik levelů výš oproti konkurenci, ať už jde o rychlost, text, flow nebo samotný vystupování. Big up Strašnice!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.