Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Red Bull uvede na trh své první hypercar za 143 milionů korun

Nový vůz RB17 je technologickým milníkem, který posouvá designové a technické hranice. První hypercar společnosti Red Bull s výkonem podobnému F1, které bude v nabídce pro veřejnost.

Vůz RB17 je součástí ambiciózního projektu, který byl nyní odhalen v továrně týmu v Milton Keynes a jehož autorem je technický ředitel týmu F1 Adrian Newey.

Cílem je přiblížit se výkonům vozu F1

Dvoumístný hyperautomobil vyvinutý pro jízdu na okruzích byl navržen pro maximální výkon a bude vyroben v přísně omezeném počtu 50 kusů .

Vůz s přízemním pohonem bude pohánět hybridní osmiválec s turbodmychadlem, který vyprodukuje více než 1100 koní cílem je přiblížit se výkonům vozu F1.

Kromě vlastnictví vozů budou mít sběratelé přístup k simulátorům společnosti Red Bull, vývoji programu vozu a tréninku na trati.

F1 update: Velká cena Velké Británie

by @eevelka

MÉNĚ PRAVIDEL, VÍCE VÝKONU

Někteří potenciální majitelé by se sice mohli pozastavit nad myšlenkou utratit více než 143,3 milionů korun za vůz, který nesmí na veřejné silnice, ale zaměření modelu RB17 na okruh má několik velkých výhod. Newey dostal v podstatě volnou ruku při navrhování vozu, jehož jediným cílem je rychlost, aniž by musel dělat kompromisy, aby vyhověl jakémukoli regulačnímu rámci.

Silniční vozy musí splňovat nejrůznější emisní a legální testy, ale na vůz určený pro závodní dráhu se vztahuje mnohem méně pravidel. A protože není určen k závodění v určité kategorii, lze na RB17 aplikovat všechny chytré nápady, které byly v průběhu let v motorsportu zakázány.

„Samozřejmě stále platí fyzikální pravidla," zdůrazňuje Newey v odpovědi na otázku, zda bylo navrhování RB17 osvobozující zkušeností, „a musíme ho zabalit tak, aby se do něj vešli dva lidé, přičemž minimálně jeden z nich musí být poměrně vysoký.

Takže máme tato omezení a také musíme použít stávající pneumatiky, protože vývoj pneumatik od začátku bývá velmi zdlouhavý projekt, takže máme několik omezení. A samozřejmě jde i o bezpečnost."

Ale mimo to je to vlastně auto bez pravidel.
Adrian Newey

Bývalý pilot F1 Nelson Piquet nazval Lewise Hamiltona n-wordem

by @eevelka

Cílem je nabídnout výkony na úrovni F1 a zároveň přepravovat dva lidi, přičemž součástí odůvodnění, proč mít ve voze druhé sedadlo, je argument, že je potřeba, aby na palubě jezdil instruktor, který by spolu s majitelem poskytoval instruktáž řidiče.

Kromě toho je RB17 poprvé k dispozici sběratelům coby vůz se značkou Red Bull.

Model RB17 shrnuje vše, co víme o vytváření vozů Formule 1, které vyhrávají šampionáty, do balíčku, který poskytuje extrémní úroveň výkonu ve dvoumístném závodním voze.
dodal Newey

Na trh bude vůz uveden v roce 2025.