Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Velké Británie

F1 se tento víkend přesunula na jeden z nejnáročnějších okruhů v kalendáři – britský Silverstone. Kdo byl součástí děsivé bouračky? A jaký výkon předvedl domácí Lewis Hamilton? 👇

Kvalifikace (sobota, 2. července)

* Na prvním místě se v sobotní upršené kvalifikaci umístil poprvé ve své F1 kariéře Carlos Sainz (Ferrari). Na druhém místě skončil Max Verstappen (Red Bull) a na třetím Sainzův teammate Charles Leclerc.

* Hvězdou kvalifikace byl Nicholas Latifi (Williams), který se probojoval až do Q3 a umístil se na 10. místě.

Závod (neděle, 3. července)

* Hned po startu Velké ceny Velké Británie došlo k ohromné bouračce. Formule Pierra Gaslyho (Alpha Tauri) se dostala do sendviče mezi George Russella (Mercedes) a Guanya Zhou (Alfa Romeo), následkem čehož se všechny formule střetly, a Zhou se dokonce převrátil na druhou stranu. Auta nestihla zpomalit a vletěla do štěrku. Závod byl okamžitě pozastaven red flagem a na trať vyjely sanitky. Zhou byl naštěstí při vědomí a převezen k místním lékařům na rozshálá vyšetření. Do nemocnice byl na vyšetření převezen i Alex Albon (Williams), který byl také součástí rozsáhlé nehody.

* Závod byl po hodině obnoven. Po restartu do sebe jemně bokem narazily formule Charlese Leclerca (Ferrari) a Maxe Verstappena (Red Bull), nešlo ale o zásadní kolizi.

* Carlos Sainz (Ferrari) si při restartu dokázal udržet pole position a do 10. kola byl v čele závodu. Pak ale nedokázal vybrzdit zatáčku, vyjel lehce z dráhy a toho využil Max Verstappen, který se dostal na první místo.

* V 11. kole se vinou Yukiho Tsunody (Alpha Tauri) jemně bokem střetla jeho formule s formulí jeho týmového kolegy Pierra Gaslyho, za což dostal Tsunoda pětisekundový trest.

* Ve 12. kole se Verstappenova formule poškodila a on měl na pneumatice defekt. Musel proto do pitu a ztratil pozici v čele závodu, kam se opět dostal Carlos Sainz.

* Protože šel ale Carlos Sainz po chvíli do pitu, dostal se na první místo Charles Leclerc. Druhou pozici zaujal Lewis Hamilton. Max Verstappen se v tuto chvíli nacházel na šesté příčce.

* V 25. kole zajel Leclerc do pitu, a Lewis Hamilton se tak poprvé v této sezóně dostal do čela závodu.

* V 31. kole dostal Carlos Sainz příkaz od týmu, aby před sebe pustil kolegu Leclerca, který se tak zařadil na druhé místo za Hamiltona. Ten ale po chvíli zajel do pitu a následně se zařadil na třetí místo za Sainze.

* V 38. kole selhala pohonná jednotka Estebanu Oconovi (Alpine), a ten tak musel uprostřed závodního okruhu zastavit. Kvůli tomu bylo na dráhu vysláno safety car a formule se nemohly předjíždět, proto postupně zastavily téměř všechny v pitu, aby si nechaly vyměnit pneumatiky.

* Safety car byl v 42. kole ukončen a závod obnoven. Během pár sekund se před Leclerca dostal jeho týmový kolega Sainz a ve stejnou chvíli se i Sergio Pérez (Red Bull) dostal před třetího Lewise Hamiltona.

* Ve 45. kole se Pérez dostal i před Leclerca a zařadil se na druhé místo.

* V 48. kole mezi sebou sváděli souboj o třetí místo Leclerc a Hamilton, nakonec se ale na třetí příčku zařadil domácí Lewis Hamilton.

* V posledních čtyřech kolech už k dalšímu promíchání pořadí nedošlo a Carlos Sainz (Ferrari) si dojel na britském Silverstonu ke svému prvnímu vítězství v kariéře. 🔥

Finální pořadí

  1. Carlos Sainz (Ferrari) 🚀
  2. Sergio Pérez (Red Bull)
  3. Lewis Hamilton (Mercedes)

Fastest lap: Lewis Hamilton 🔥