Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recept: Rychlé snídaňové cereálie pro (nejen) nekuchtíky

Chceš si připravit snídaňové cereálie, které si budeš moct uchovat i na další dny? Tady je recept na easy peasy ovesnou snídani, která ti zachrání nestíhací rána!

Pokud máš rád*a zdravé snídaně, ale nemáš čas nad tím trávit spoustu času, připravila jsem si pro tebe sladkou verzi, kterou můžeš podávat s jogurtem a ovocem nebo jen zalitou mlékem. Jsou to basically jen ovesné vločky ve formě cookies, ale bez klasického cukru nebo jiných přidaných látek.

Ingredience:

  • Ovesné vločky
  • Tmavá hořká čokoláda (nejlépe 70%, ale dobrá je i na vaření nebo dle chuťových preferencí, klidně 90%)
  • Javorový sirup (může být med, agáve sirup nebo rýžový)
  • Banány (nejlépe už přezrálé kvůli sladkosti a chuti)
  • Sůl (stačí špetka či dvě)
  • skořice

Zdravé snídaně, které miluju!

@adelakutilova

Postup:

Nejprve, což je základ asi každého pečení, si rozehřeješ troubu na nějakých 185 - 195 stupňů (u horkovzdušné trouby). Připravíš si mísu, ve které rozmačkáš dva banány. Ty musí být přezrálé, aby se s nimi dalo dobře pracovat a pustily tu sladkou chuť, kterou mají a kterou ty přesně potřebuješ!

Do misky přidáš asi jeden hrnek ovesných vloček, můžou být velké vločky i jemné, záleží na preferenci. Do nich dáš lžíci javorového sirupu, špetku (i dvě) soli a skořici.

To celé hezky promícháš a stranou si na prkýnku nakrájíš hořkou čokoládu. Pokud chceš sladší verzi, použij mléčnou čokoládu. Nakrájené kousky následně přidáš do promíchané směsi.

Celé to pak spojíš a vyskládáš na plech do tvaru, jakého chceš (já dělám malé placičky, aby se mi to pak dobře jedlo). Vložíš do trouby a pečeš cca 15 minut. Hotové jsou, když budou hezky křupat!

Nakonec ti z toho vzniknout buď takové malé cookies nebo cereálie, které můžeš podávat buď s mlékem nebo samotné ke kafíčku. Doporučím jíst teplé, protože pak chutnají ještě 100x líp! Dobrou chuť! 🍪🥣

Test snídaňových müsli

@terezasvehlova

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.