Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Test snídaňových müsli

Jak je na tom výživově naše oblíbená snídaňová klasika? Které granoly stojí za to a které bychom měli raději nechat v obchodě?

• Country Life Granola Křupavé müsli

Křupavá granola od Country Life je rozhodně skvělá volba. Vyzdvihla bych u ní především její složení, skládá se totiž pouze z pěti ingrediencí. Je bohatá na bílkoviny a společně s bílým jogurtem, malinami a oříškovým máslem tvoří ideální kombinaci a plnohodnotnou snídani. S cenou 77 Kč za 350 g se pohybuje někde okolo průměru.

Celkově hodnotím tuto granolu 7,5/10.

P.S.: Velmi křupavá!

• GymBeam Proteinová granola

Čokoládová granola od GymBeamu je plná bílkovin a neobsahuje žádná umělá sladila ani laktózu. Vhodná je tedy i pro alergiky a vegany. Ideální je v kombinaci s tvarohem (pro extra bílkoviny) nebo jen tak samotná. Jediné mínus této granoly je cena (139 Kč za 300 g), doporučuji si tedy hlídat stránky Aktinu nebo GymBeamu a brát ji ve slevě!

Celkově hodnotím tuto granolu 8/10. 

P.S.: Pokud máš rád/a čokoládu, toto je mňamka pro tebe!

• Mixit Granola z pece

Medová granola s příchutí slaného karamelu od Mixit na mě neudělala moc velký dojem. Obsahuje velké množství cukru (27 g na 100 g výrobku, což je asi 6,5 čajových lžiček), je plná přebytečných ingrediencí a cenově také není výhodná. Pokud chceš mít plnohodnotnou snídani, po které ti tvůj glykemický index nevystřelí do oblak, koukni raději po něčem jiném.

Celkově hodnotím tuto granolu 5/10. 

• Emco Super mysli protein

Potravin, které v názvu obsahují "protein" jsou teď plné obchody a velmi často se jedná pouze o marketingový trik. Jak je na tom proteinové müsli od Emco? Na 100 gramů obsahuje 18 g bílkovin, což je velmi podobné jako u GymBeam granoly. Pokud se však podíváme na množství obsaženého cukru, je na tom tento výrobek hůř (19 g). Pozitivně hodnotím složení. Na rozdíl od ostatních Emco výrobků má mnohem méně přidaných látek. Obsahuje rostlinný protein, je tedy vhodný i pro vegany.

Celkově hodnotím toto müsli 7,5/10.

• Emco Mysli Křupavé čokoládové trio

Stejně jako dříve zmíněná granola od Mixit obsahuje čokoládové trio velké množství cukru, navíc není moc přátelské k alergikům – obsahuje velké množství alergenů a přidaných látek. Pozitivně však hodnotím velikost balení (750 g). Těm, co milují müsli, alespoň doma vydrží déle než malá 300gramová balení.

Celkově hodnotím toto müsli 5/10.

• Granola Bonavita super čokoláda

Čokoládová granola od Bonavity nepatří zrovna mezi mé favority. Chuťově je sice dobrá (velmi křupavá), ale výživově na tom tak dobře není. Nejvíce mě trápí dlouhý seznam ingrediencí a přidaných dochucovadel, u některých si ani nejsem jistá, co znamenají. Snažím se vybírat co nejméně zpracované potraviny a to tato granola bohužel nesplňuje. Dále obsahuje málo bílkovin, takže tě ráno moc nezasytí. Cenou a velikostí balení je však výhodná.

Celkově hodnotím tuto granolu 6/10.

• Emco Super mysli bez cukru

Super mysli bez cukru v příchuti čokoláda a kokos patří mezi moje favority. Nejenže dobře chutná, ale má i dobré výživové hodnoty, a to především v množství vlákniny (dokonce 20 g) a cukru (pouhých 2,9 g). Nejlépe uděláš, když si k müsli přidáš tvaroh nebo řecký jogurt pro více bílkovin. Jediné, co mi na něm chybí, je větší křupavost.

Celkově hodnotím toto müsli 9/10.

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.