Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

RECAP: Nejlepší popová alba, která utvářela rok 2023

Pojďme se společně podívat na desky, které letos hýbaly světem popu.

Something to Give Each Other: Troye Sivan

Návrat Troye Sivana na hudební scénu bylo jako vzkříšení pro všechny pop stans. Pět let se fanoušci těšili na jeho novou tvorbu and oh boy, he did deliver. Přestože album vyšlo až ke konci roku, zanechalo na scéně svou stopu, a to především s písněmi One Of Your Girls a Rush.

Spotify

Troye Sivan odkryl svou drag personu v novém videoklipu a we are here for it

@adelakutilova

Red Moon in Venus: Kali Uchis

Kali Uchis, kolumbijsko-americká zpěvačka, vydala své třetí studiové album 3. března a ihned si získala respekt u kritiků. Dvojjazyčné album se nese v romantické náladě ve stylu soulového R&B. Za pomalejšího tempa a chytlavých beatů se posluchač objeví v mysli zpěvačky, která objevuje svět ženskosti a vzdává jí hold.

Spotify

Did you know that there’s a tunnel under Ocean Blvd: Lana Del Rey

Co by to byl hudební rok bez Lany Del Rey? Její deváté album otevírá brány do zpěvaččiny mysli. Tentokrát se Lana nebojí promlouvat o dospívání, rodině, lásce a odkazu, který po sobě chce zanechat. Umělkyně také opět zpívá o smrti, ale tentokrát skrz jiný význam, než jsme zvyklí. Nutí posluchače přemýšlet o základních věcech, které v životě mají a které život tvoří. Album má ušlechtilou hloubku, díky které si získalo přízeň fanoušků i kritiků.

Pitchfork

RECAP: Best of K-pop news za rok 2023

@_00_3_12

The Good Witch (Deluxe): Maisie Peters

Mladá krev se tento rok dostává do popředí. Maisie ve svém druhém albu mísí žánry jako punk, pop, rock a folk. Deska The Good Witch má rozmanitý zvuk, který dává každé skladbě jedinečný styl. Textově je více než geniální a Maisie se tento rok dostává do podvědomí popové scény. Je to také pravděpodobně jedno z nejpodceňovanějších alb celého roku a rozhodně si zaslouží více pozornosti. Pokud jsi fanoušek umělců, jako jsou Taylor Swift, Gracie Abrams a Olivia Rodrigo, mohu ti zaručit, že si Maisie Peters zamiluješ.

Spotify

Endless Summer Vacation: Miley Cyrus

Po rockovém albu Plastic Hearts všichni očekávali návrat zpěvačky k dance-popu poté, co prozradila vydání alba v letním období. Nemohli se ale mýlit více. Miley si přichystala desku, ve které se promítá její pohled na život po třicítce. Nebojí se milovat samu sebe, přijímat své stinné stránky a mluvit o dospívání a znovunalezení své sebehodnoty. Vyspělá deska také dokazuje, že je zpěvačka mistryní několika žánrů: od rocku po pop až ke country. To o sobě ne každá hvězda může říct, natož to dokázat.

People

RECAP: Best of Alt news za rok 2023

@_00_3_12

Snow Angel: Reneé Rapp

Přestože je Reneé na scéně už delší dobu, právě tento rok pro ní byl zlomový. Zpěvačka se letos dokázala prosadit v mainstreamovém popu. Její druhé studiové album Snow Angel obsahuje hit za hitem a zpěvačka se nebojí být sama sebou, což se projevuje i v její hudbě. Nemluvě o tom, že její vokál je tak fascinující, že ho každý okamžitě pozná.

Walmart

 1989 (Taylor's Version): Taylor Swift

Přestože se jedná o přenahrané album, produkční hodnota desky je opět nadpozemská. Pět bonusových písní z Vaultu si získaly srdce fanoušků a většina z nich je dokonce považuje za nejlepší Vault tracks, které kdy Taylor vydala. Tohle album má stále co nabídnout, a to i po devíti letech od prvního vydaní.

AP News

Nejlepší Pop Culture momenty za rok 2023

@martinastrel

My 21st century blues: Raye

Debutové studiové album anglické zpěvačky a skladatelky Raye překvapilo nejednoho posluchače. Poté, co její vydavatelství opět odmítlo financovat její plnohodnotný debut, rozhodla se nahrát své album kompletně nezávisle na nahrávací společnosti. A opravdu se vyplatilo! Ve svých písních zpívá otevřeně o závislosti na alkoholu a drogách či o sexu. Vrcholem alba je její největší hit Escapism, který se v lednu 2023 stal prvním hitem v žebříčku Billboard Hot 100.

Pitchfork

Babrie: The Album

Pravá popová klasika, která se ti zaryje do hlavy, ať chceš, nebo nechceš, nás tento rok také neminula. Ty největší hity, které jsme si nejspíše broukali v hlavě bez povšimnutí, vznikly pro soundtrackové album k filmu Barbie a na desku přispěli svými singly umělci jako Sam Smith, Dua Lipa, Charlie XCX, Ice Spice, Karol G a další.

Spotify

RECAP: 10 nejlepších alb roku 2023 (alt version)

@_00_3_12

Honorable mentions

  • GUTS – Olivia Rodrigo
  • The Show – Niall Horan
  • Gloria – Sam Smith
  • Think Later – Tate McRae
  • Broken By Desire To Be Heavenly Sent – Lewis Capaldi
  • Alchemical Vol. 1 – Dove Cameron
  • Silence Between Songs – Madison Beer

Jaké alba by za tebe obsadila první příčky pro letošní rok?