Ah sh*t here we go again. Je tu opět 1. leden. Čas, kdy začínáme plnit naše novoroční předsevzetí. Nebo je to letos jinak?
Znáš to. Sepíšeš si do diáře několik předsevzetí, které „letos stoprocentně vyjdou“, a snažíš se je plnit. Jenže tak do dvou týdnů přichází čas na odsouvání plánů nebo ještě hůř – začneš být skleslý, protože jsi ZASE něco nedotáhl do konce. Co takhle tentokrát novoroční předsevzetí vůbec nevymýšlet a zkusit se soustředit na něco lepšího?
Novoroční předsevzetí si nedávám už nějakou dobu, protože jsem přesvědčená, že nefungují. Proč bys navíc měl/a čekat na první den roku, abys s něčím začal/a?!
Nový rok ≠ měla bych si dát předsevzetí! Když si nastavíš novoroční předsevzetí „jen proto, že se to tak dělá“, tak to bohužel nejspíš povede k neúspěchu.
Pokud chceš opravdu něco začít dělat nebo se v něčem zlepšit, čím je nový rok tak výjimečný?
Další důvod, proč novoroční předsevzetí selhávají: Přelom kalendáře znamená pro mnohé nový začátek. Určitě si myslím, že je fajn poohlédnout se za uplynulým rokem a urovnat si vlastní myšlenky, ale ze 31. 12. na 1. 1. zkrátka nenastane nic tak extra přelomového.
Nový začátek vyžaduje práci. Zahrnuje to vypořádání se s tím, co ti dosud bránilo udělat krok vpřed k něčemu novému.
Jednou z dalších chyb je stanovení si cílů bez plánu. Pokud si naplánuješ radikální změnu např. v tvé denní rutině a budeš očekávat, že se to „prostě nějak zajede,“ tak tě bohužel znovu zklamu. Většina změn vyžaduje plánování a zodpovědnost.
Ani nevím, kolikrát jsem tuhle větu slyšela a kolikrát mi z ní bylo nepříjemně. Nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že 1. leden je pro spoustu lidí dnem s kocovinou nebo dalším dnem se skripty v ruce (zkouškové time🤪). Nenech si letos tímhle příslovím zkazit první den roku a radši si odpočiň a dělej jen to, na co se cítíš.
Nejvíc ti pomůže vědět, proč něco děláš – srovnej si priority a zjisti, jaká je tvoje motivace. To je podle mě krok č. 1 k úspěšnému plnění cílů.
Koukni na článek od Tomáše!👀
Fun TikToky, na které jsem narazila: