Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak na novoroční předsevzetí

Konec roku je tady. Konec s kouřením, konec s přejídáním, konec toxických lidí v mým životě a začátek mýho lepšího já. Začnu běhat, fotit, mít se rád, tenhle rok to vážně klapne… A už v únoru je všechno zpátky při starým. Vidíš se v tom? Nezoufej, poradíme ti, jak všechny předsevzetí dotáhnout do konce!

To, že nám předsevzetí rychle vyklouznou z prstů neznamená, že to nezvládáme – častokrát si je zkrátka neumíme správně vybrat a pojmenovat je. Krok číslo jedna je zvolit si jeden konkrétní cíl. Možná bys chtěl/a změnit ve svým životě hned několik věcí, ale nebuď na sebe tak přísnej. Některý změny jsou během na dlouhou trať a vyžadujou čas. Občas předsevzetí nedotáhneme do konce, protože je náš cíl nereálnej nebo moc abstraktní. Zamysli se proto nad tím, co tě nejvíc štve, co se dá změnit během roku a hlavně jestli je na to teď ta správná chvíle.

Dáš si letos předsevzetí?
50%
ne
50%
ano

Máš vybráno? Cool, můžeš do akce. Nepředstavuj si výsledek. Přemýšlej pořádně nad tím, jak ho dosáhneš. Nejlepší cesta je popsat v bodech, co pro dodržení svýho předsevzetí hodláš udělat. Konkretizuj! Neříkej, že zhubneš 10 kilo. Urči si do kdy a jak. Třeba že sladký budeš jíst maximálně jednou týdně, fast foody jednou za měsíc a místo výtahu začneš chodit jen po schodech. Nebo si stáhneš appku na cvičení a konečně dodržíš nastavenej workout plán? To je na tobě. Hlavní je, že jsi od představ přešel ke konkrétním krokům.

S “úkolováním” pokračuj i po Novém roce. Každej tejden si urči pár bodů a po splnění je odškrtni. Tenhle malej psychologickej trik udržuje motivaci. A pokud občas něco nevyjde, nezahazuj kvůli tomu celej svůj plán. Jsme lidi. Dal sis dneska o cigáro navíc, i když už jsi měl mít v tomhle tejdnu maximálně pět na den? Zejtra si dáš prostě jen čtyři.

A poslední rada? Vždycky pomáhá vytvořit si závazek. Chceš být ve formě? Zaplať si na nějakou dobu fitko. Chceš se naučit vařit? Místo kuchařky se přihlas rovnou na kurzy. Vsaď se s fellas o něco tak šílenýho, že za žádnou cenu nebudeš chtít prohrát. Nespoléhej zkrátka jen na sílů vůle. Člověk na sebe občas musí ušít malou past.

Tak hodně štěstí!