Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Problematická minulost Trishy Paytas

Hvězda YouTube má navzdory své silné fanbase dost kontroverzní minulost. Dopustila se totiž několika zásadních chyb, které se jí téměř neuvěřitelně podařilo ustát, a my se na některé z nich společně podíváme.

O tom, kdo vlastně Trisha je a co momentálně dělá, jsme si pověděli v minulém článku . Dnes se zaměříme na problematické momenty její kariéry, kterými si pošpinila pověst víc než jakýkoliv jiný youtuber.

Článek, který vyšel k 16. výročí Trishy na YouTube, najdeš tady:

Od America's Got Talent po Frenemies: Trisha Paytas slaví 16 let na YouTube

@vil.a

Pět milionů . To je počet lidí, kteří Trishu odebírají na YouTube, přičemž milion a půl odběratelů má její nový, rodinný účet. Za svou dlouhou kariéru se střetla s mnoha influencery (The Vlog Squad, Jeffree Star) a velkou část z nich si zvládla také znepřátelit. Stojí ale za mnohem většími problémy než pouhými rozvrácenými vztahy.

Insider v únoru 2022 shrnul ty nejkontroverznější momenty její kariéry:

Identita

Ve videích Trisha postupně pronesla, že již není člověk, že je kuřecí nugetka, transgender (FTM) a non-binary. Také přiznala, že trpí BPD. Momentálně používá she/they zájmena.

Víra

Trisha má i hudební kariéru, jde-li to tak nazvat, přičemž před pěti lety vydala křesťanský pop song I love you Jesus. Před nedávnem však konvertovala k judaismu.

Rasismus

Trisha v rámci „vtipu“ vytvořila parodickou postavu Trishii a také se jednou označila za Afroameričanku, uvádí The Tab. Za kritiku by stála i její posedlost přehnaným používáním samoopalováku.

Vztahy se slavnými osobnostmi

Za zmínku stojí i její dlouholeté přátelství se Shanem Dawsonem , svého času největším youtuberem a další kontroverzní osobou, která se počtem svých přestupků Trishe téměř vyrovná. Dawson Trishe pomohl nastartovat její YouTube kariéru, kamarády zůstali přes 10 let. Kontent tvořili i s Jeffree Starem , se kterým se Trish dostala do sporu. Poté, co se jí Shane ve sporu nezastal, se jejich dlouholeté přátelství v roce 2021 rozpadlo.

Trisha randila s několika hvězdami. Ze seznamu nemůžeme vynechat ani člena Vlog Squad (tým Davida Dobrika) Jasona Nashe. Jejich rozhod bych poměrně dramatický a zasáhl i celou Vlog Squad. Podobný průběh mělo i přátelství Trish s Ethanem z H3H3 , se kterým měla podcast Frenemies. Ani jejich přátelství nevydrželo. Mělo navíc divoký konec, který (stejně jako všechno ostatní, co kdy Trish udělala) mohl sledovat celý internet.

Nové album, staré drama: Taylor vs. Kanye a co víme o Midnights

@adelakutilova

Trisha se ke svému chování několikrát vyjádřila slovy, že pro slávu udělá vše. Hlavní je, aby se o ní mluvilo, což se jí, musíme uznat, povedlo. Větu Do dogs have brains?si asi vybavujeme všichni. Specificky o tomto videu také řekla, že ho udělala jenom pro views. Do povědomí se dostala také coby knižní autorka asi 10 titulů, mezi které patří The History of My Insanity nebo 101 Poems About My Ex-boyfriend.