Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pohádky, které bys neměl/a vynechat

K Vánocům neodmyslitelně patří pohádky. Jaké bys určitě neměl/a vynechat?

Tři oříšky pro Popelku

Popelka je zřejmě největší vánoční klasikou. Pohádku s hudbou Karla Svobody a Libuškou Šafránkovou v hlavní roli si oblíbila celá republika. Na ČSFD má dokonce 86 %.

Jak se budí princezny

Režisér Václav Vorlíček, který režíroval i Tři oříšky pro Popelku, stojí i za tímto filmem. Je to lehce upravená verze Šípkové Růženky, která se opět s hudbou od Karla Svobody stala jednou z nejvíce ikonických českých pohádek.

TIPY NA VÁNOČNÍ FILMY: Grinch, Kevin, Libuška Šafránková a mnoho dalších!

@adelakutilova

Princ a Večernice

Václav Vorlíček nekončí a točí další pohádku, tentokrát je to Princ a Večernice, kde si jednu z hlavních rolí opět zahrála Libuška Šafránková. Obsazení této pohádky je celkově hvězdné, roli krále ztvárnil Vladimír Menšík, královského šaška František Filipovský a Mrakomora Radoslav Brzobohatý.

S čerty nejsou žerty

Komedie o pekelnících, dvou kamarádech a třech hříšnících. Pohádka je provázena hudbou Jaroslava Uhlíře. Na ČSFD má zaslouženě 89 %.

Top 5 vánočních filmů na Netflixu

@vil.a

Šíleně smutná princezna

O Vánocích by neměl chybět ani Neckář s Vondráčkovou. Pohádka je plná překrásných písniček, ikonické jsou také dialogy královských rádců Darka Vostřela a Josefa Kemra. Také nutno zmínit, že je to jedna z mála pohádek bez kouzel a nadpřirozena. Na ČSFD má celých 83 %!

Byl jednou jeden král

Pohádka podle pohádky Sůl nad zlato Boženy Němcové, kterou kompletují dva špičkoví komici, Jan Werich (král) a Vlasta Burian (rádce Atakdále). Na ČSFD má pohádka dokonce 87 %!

Vánoční recepty #3: Vanilkové rohlíčky podle mojí babičky

@kubakohout_

Lotrando a Zubejda

Nadčasová pohádka, která je volnou adaptací pohádek od Čapka. Scénář byl napsán Zdeňkem Svěrákem. Jedná se o pohádku plnou humoru a životního moudra.

Anděl Páně 1 a 2

Jedny z mála novodobých pohádek, které podle mě stojí za to a mají neskutečnou úroveň. Oba díly natočil režisér Jiří Strach, který divákům představil ikonickou dvojku anděla Petronela (Ivana Trojana) a čerta Uriáše (Jiřího Dvořáka).

Na co budeš o Vánocích koukat ty? Dej nám vědět v diskuzi!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.