Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Podle NHS tě surfování zbaví anxiety

The National Health Service má v plánu do terapií zahrnout aktivity, jako je surf nebo tanec.

NHS má v plánu zahrnout do léčby proti depresi a úzkostem mladých lidí nové aktivity – surfování, zahradničení, jízdu na kolečkových bruslích nebo tanec.

Psycholog není tabu

@eevelka

600 mladých lidí v Anglii bude testovat tuto nezvyklou formu terapie, aby se zjistilo, jestli se jim opravdu zlepší psychický stav. Celý proces povedou akademici z University College London.

Pokud terapie budou opravdu efektivní, NHS by tyto aktivity zpřístupnila všem lidem trpícím úzkostmi a depresemi. Kromě toho by to také mohlo v Anglii zkrátit čekací doby na přístup k odborné pomoci. Aktuálně je totiž v Anglii průměrná doba čekání na první sezení 9 týdnů.

Jak konkrétně ti dokáže surfování pomoct?

Vím, že pro nás Čechy to není úplně ideální řešení, nejen vzhledem k financím, ale hlavně protože nemáme moře. 🤣 Ale kdyby se ti přece jenom poštěstilo, tady jsou benefity, které ti surfování přinese. 👇

  • Trávíš čas na čerstvém vzduchu.
  • Moře samo o sobě má uklidňující účinky – zvuky moře, pozorování moře nebo i obrazy moře, to všechno jsou věci, které v nás vyvolávají klid.
  • Surfování zaměstná tvoji mysl – soustředíš se na vodu, na svůj postoj, na to, kam koukáš, a mnoho dalšího! Aspoň na chvíli unikneš svým negativním myšlenkám.
  • Koníček – něco na co se můžeš těšit!
  • Endorfiny po cvičení.
  • Surf je velmi úzce propojený s jógou, která sama o sobě taky velmi prospívá našemu mentálnímu zdraví.

Líbilo by se ti, kdyby v Česku schválili něco podobného a propláceli k terapiím i nějaké jiné aktivity? Napiš nám do diskuze! 🏄‍♀️

Já sama jsem si surf vyzkoušela už víc jak rok zpátky. Tady si můžeš přečíst o mojí zkušenosti. 👇

Výstup z komfortní zóny: Jak na to a moje vlastní zkušenost

@adelakutilova