Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Papež František: Být homosexuálem není zločin

V novém rozhovoru pro agenturu AP otevřel papež František téma LGBTQ+ komunity, na které v poslední době stále častěji poukazuje.

Papež František v rozhovoru kritizoval zákony, které postihují partnerství osob stejného pohlaví, a zdůraznil, že být homosexuálem není zločin.

Všichni jsme Boží děti a Bůh nás miluje takové, jací jsme.
Papež František

Podle organizace Human Rights Watchnejméně 67 zemí, převážně v Africe a na Blízkém východě, zákony zakazující vztahy osob stejného pohlaví a nejméně devět dalších zemí má zákony kriminalizující genderové vyjádření či transgender a nonconforming osoby.

Papež František, který na začátku února navštíví Jižní Súdán, kde homosexualitu kriminalizují, zdůraznil, že církev musí usilovat o odstranění takových zákonů.

Biskupové, kteří podporují zákony kriminalizující homosexualitu, musí projít procesem konverze.
Papež František

Gen Z je nejvíce queer generace v historii

by @yanhoechka

Papež je sice přesvědčen, že homosexuální jednání je hříšné, ale kriminalizace homosexuality je podle něj v zásadě nespravedlivá.

Rozlišujme mezi hříchem a zločinem.
Papež František

Íránský soud odsoudil 15 tisíc protestujících k smrti

by @yanhoechka

Navzdory tomu, že homosexuální jednání je považováno za „vnitřně špatné“, učení katolické církve uvádí, že lidé z LGBTQ+ komunity musí být přijímáni v církvi a musí se k nim přistupovat s respektem a láskou. Papež František v poslední době často vyzývá k dodržování práv homosexuálů a k začlenění LGBTQ osob do katolického života.

Hříchem je také nedostatek vzájemné lásky, tak co teď s tím?
Papež František

Papež se v rozhovoru věnoval také úmrtí emeritního papeže Benedikta XVI., svému zdraví a plánům do budoucna. Dodal, že pokud odejde do důchodu, chce žít v zařízení pro kněze na odpočinku v Římě, a že hodlá sloužit jako emeritní římský biskup tak dlouho, jak bude schopen.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.