Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

NYFW recap! Co se stalo na newyorském týdnu módy?

Od pátku 9. února do středy 14. února se konal Fashion Week v New Yorku, a dneska si společně dáme recap, aby ti nic důležitého neuniklo.

V nekonečném kolotoči fashion weeků, nám nedávno skončil ten newyorský, a byla to opravdu jízda. Už tak rušné ulice se zaplnily těmi nejpropracovanějšími outfity, a k tomu se děly ještě velkolepější přehlídky.

Mrkni na fashion recap a street style za minulý týden 👀

FASHION NEWS: Streetstyle z NYFW a Birkenstock STUDIO

@heyfomo.cz

Helmut Lang Autumn/Winter 2024

Tenhle slavný týden módy odstartoval s přehlídkou Helmut Lang, kde je už duhým rokem kreativním ředitelem Peter Do. Nesla název Protection vs Projection. Značka je známá pro minimalistické kousky již od roku 1986. Krom toho, že došlo k obnovení pár archive kousků, tak jsme viděli něco kolem padesáti looks, které byly plné zajímavého provedení - například bubble wrap jako vestu nebo kalhoty. Zároveň ale také vlněné kašmírové svetry, nebo nylonové puffers.

THE WAY WE SPEAK IS THE WAY WE LIVE. THE WAY WE LIVE DETERMINES THE WAY WE DRESS. THE WAY WE DRESS IS THE WAY WE EQUIP OURSELVES. THE WAY WE EQUIP OURSELVES IS THE WAY WE PROTECT OURSELVES.

Coach

Přehlídka se konala v James B. Duke townhouse, který má krásný interiér plný křišťálových lustrů, a je hned naproti Central Parku. Kolekce měla velmi romantický nádech. Pravá romance se objevila právě v doplňcích, v nichž můžeme vidět velkou lásku kreativního ředitele k New Yorku samotnému – I Love NY hrníčky nebo Yankees caps. Mohli jsme také vidět velké množství vlněných a kožených kabátů přeš hoodies, nebo svetry s cute motivy.

Puma

Puma není klasická high-end značka, je spíše na té sportovnější straně, ale to neznamená že na fw nemá své místo. Je to neměcký powerhouse již od roku 1948. Patří ke světové špičce, a její reputaci a oblíbenosti pomohly různé kolaborace se znamými značkami.

Kolekce nesla název „Mostro Show”,, a rozhodně nešlo o klasickou přehlídku. Jednalo se o welcome back party pro známou siluetu boty Mostro sneaker, a kolekce obsahovala kolem 56 looks. Krom klasické runway chůze se jednalo i o perfomance, a mohli jsme vidět i obří řetízkový kolotoč.

Proenza Schouler

Jedna z trochu mladších značek, která funguje od roku 2002 – založili ji Lazaro Hernandez a Jack McCollough. Značka je primárně známá a oblíbená díky kvalitním látkám a perfetkním detailům. Pohybuje se hodně v prostředí sofistikovanějších designů, a podle toho tak i vypadala jejich přehlídka A/W24.

Nejlepší barevné kombinace, pokud chceš být vidět

@luciezicklerova

Anna Sui

Moje nejoblíbenější přehlídka z celého NYFW je rozhodně Anna Sui. Je to jedno z nejznámějších jmen svého času, dokonce byla v roce 2011 jmenována jednou z top 5 designérek. Přehlídka se odehrávala v knihovně a mohla nás uchvátit vintage feelem, který v sobě kousky měly. Sui chápe, co dnešní mladí lidé chtějí, a co se jim líbí. Je skvělé, že většinu kousků sehnali z vintage obchodů jako například Eveliina Vintage

Kam dál? Podívej se na naše fashion predikce pro letošní rok 👇

2024 prediction: Jaké fashion trendy nás letos čekají?

@luciezicklerova