Výběr vysoké školy může být občas fakt slušný pain. A není se čemu divit, možnosti jsou obrovské a člověk rozhoduje o tom, kam se jeho život bude vyvíjet dál. Co zkusit Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze?
Zaměstnavatelé si v dnešní době u studentů cení především praxe. Nestačí, že máš dané téma nastudované, když v praxi netušíš, jak získané vědomosti využít. Zkušenosti z oboru je tak nejlepší nabrat přímo při studiu.
Takovou možnost nabízí právě Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze. Bakaláře na škole můžeš získat v programu Ekonomika a management, což má spoustu výhod, například v širokém uplatnění. Ekonomové budou třeba vždycky – jak v soukromém sektoru, tak i ve státní správě.
Teď tě určitě zajímá, jak to s tou praxí na MÚVS ČVUT vlastně chodí, co? Přímo jeden z předmětů se jmenuje Praxe a má rozsah 160 hodin. Škola spolupracuje například s Alzou, Hyundai nebo Coca Colou HBC. A rozhodně to nefunguje tak, že by tam studenti dělali věci mimo jejich obor, dělají zkrátka to, co studují, například personalistiku, manažerské úkony nebo marketing.
„Skvělou zprávou je, že se pracovní místa v mnoha firmách šijí přímo na míru až na pohovoru studenta ve firmě a po vzájemné dohodě s ním,” vysvětlila Soňa Cupalová, která studentské praxe a spolupráce s firmami koordinuje.
Zhruba polovina všech studentů pak v budoucnu navazuje s firmami další spolupráce. Už při studiu je tak možné získat placenou brigádu právě v oboru, který studuješ. „Vyzkoušela jsem si analýzu konkurence a brainstorming. Mohla jsem se také podílet na projektu, který mě bavil, a pochytila jsem i některé marketingové zkratky. Díky tomu, že jsem se tam domluvila na další pracovní spolupráci, se budu moct naučit ještě víc," svěřila se Markéta, která měla stáž u firmy Coca Cola HBC.
Pro ty, kteří chtějí pokračovat ještě v navazujícím magisterském studiu, MÚVS nabízí program Projektové řízení inovací, i tam jsou součástí další praxe.
Masarykův ústav díky spojení s Českým vysokým učením technickým nabízí svým studentů silné zázemí a možnost absolvovat prestižní univerzitu se skvělou pověstí u nás i v zahraničí, a to i přestože se nejedná o nějak obří školu. „To dává prostor pro individuální a kolegiální přístup vyučujících ke studentům. Zároveň se ale studenti pohybují ve skutečně mezinárodním prostředí a jsou v kontaktu s nejnovějšími technologickými výzkumy,” dodává ředitelka MÚVS prof. Vladimíra Dvořáková.