Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejznámější suché šampony obsahují karcinogenní látky

V nedávné studii bylo zjištěno, že 70 % suchých šamponů obsahuje velké množství karcinogenní látky benzen. O jaké značky se jedná, se dozvíš níže.

Škodlivá látka benzen byla nalezena v opalovacích krémech, antiperspirantech a dezinfekcích na ruce už v loňském roce. Nyní ji ale objevila laboratoř Valisure i ve většině suchých šamponů.

Testovali 148 kusů suchých šamponů od 34 značek včetně nejprodávanějších Batiste a Not Your Mother's. V 70 % bylo nalezeno velké množství benzenu.

Od lip kitů přes skandály až po „Insta girl“ estetiku: Proč Kylie Cosmetics ztrácí na popularitě?

by @josephslaich

Proč je pro nás benzen škodlivý?🙅‍♀️

Je příčinou chudokrevnosti a poškozuje kostní dřeň, přičemž způsobuje zejména leukémii a rakovinu plic. V přírodě se nachází v ropě.

Nejvíce benzenu bylo nalezeno v šamponech značky Not Your Mother's, které jsou v zahraničí velice populární. Laboratoř také uvedla, že v předchozích testováních nikdy nebylo nalezeno tolik benzenu v self-care produktech jako tentokrát.

Z nejznámějších značek u nás je zklamáním suchý šampon Batiste, který v jednu dobu byl i trendem…💀 Značka Dove sice v této studii testovaná nebyla, ale už dříve byl v jejích aerosolových produktech benzen nalezen.

Vzhledem k tomu, jaké množství suchého šamponu člověk používá, je to opravdu velký problém. V pondělí společnost sepsala petici a usilují o stažení těchto suchých šamponů z trhu.

Joseph's Beauty Diary #19

by @josephslaich

Jak se tomuto problému vyvarovat:

  • Čti složení produktů.
  • Vyhni se aerosolovým produktům – zkus suchý šampon v prášku. Přestože to nebude asi tak jednoduché jako s šampony ve spreji, budeš vědět, že jsi safe.
  • Radši si místo suchého šamponu udělej sleek bun nebo si vezmi kšiltovku.