Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Anime holky ve spodním prádle a stříkající pistole. Tohle jsou nejhorší hry letošního roku

Rok 2022 nám nadělil plno nezapomenutelných herních zážitků. Po boku hry roku Elden Ring a jejího konkurenta God Of War: Ragnarok však vyšlo i plno jiných herních počinů, které za moc nestály a na videoherním žebříčku jdou opačným směrem. V dnešním článku ti představím ty nejhorší hry letošního roku.

Rok 2022 se pomalu, ale jistě blíží ke konci, což ve světě videoher znamená jen dvě věci. Tou první je galavečer The Game Awards, kde se vyhlašují a oceňují ty nejlepší hry letošního roku, a tou druhou je hráči uznávaný sever Metacritic, který přichází se seznamem nejhorších her roku.

Než se vrhneme na nejhorší hry roku, připomeň si ty nejlepší v minulém článku:

Ocenění za hru roku vybojoval Elden Ring. Na paty mu šlapal God of War Ragnarök

by @davidvachalec

Waifu Impact

Začneme hrou, která se na seznamu od serveru Metacritic nenachází z prostého důvodu (její cílová skupina ji hodnotí pozitivně), ale stejně ji musím zmínit. Videohry, které nemají absolutně co nabídnout kromě anime dívek s velkými ňadry ve spodním prádle, zkrátka mají své místo na trhu, ačkoliv jsou úplně o ničem. Waifu Impact však posouvá tuto laťku na samotné dno. V této hře jen pobíháš po prázdném ostrově jako anime holka v plavkách a stříkáš vodu na ostatní anime holky v plavkách, zatímco sbíráš zlaté hvězdičky, za které odemykáš doslova úchylné obrázky dalších anime holek v plavkách. To je všechno!!! Žádný konec hry neexistuje. Není tu žádná skutečná odměna, není tu ani příběh, není tu nic, jen anime holky v plavkách!!!

Diablo Immortal

O tomto manipulativním počinu u nás vyšel již celý článek. Hra byla odsouzena kvůli svému špinavému zpeněžení a neférovému designu. Free-to-play hráči jsou trestáni uvalením limitů na to, jak často budou získávat odměny. Mnozí se ocitli tváří v tvář hráčům, kteří za výbavu vysoké úrovně utráceli nemalé peníze, což znamenalo, že neměli nejmenší šanci je porazit, nějaký fair play se doslova vytratil. Tento výstřel byl jednu dobu hrou s nejnižším hodnocením na serveru Metacritic vůbec.

Zajímá tě, jak vypadá hyenizmus ve videoherním průmyslu? Přečti si článek o Diablo Immortal:

Jeden z největších videoherních cash grabů. Jak nejhorší hra roku vydělávala milion dolarů denně?

by @davidvachalec

Babylon's Fall

Po boku Diablo Immortal je Babylon's Fall hrou s největším rozpočtem. Její provedení z ní však dělá jednu z nejhorších her roku. Směs funkcí z her na hrdiny se zběsilou akcí typu hack and slash ve fantasy světě ovládaném obří začarovanou věží vypadá jako zajímavý nápad. S výjimkou soubojů, které jsou částečně uspokojivé, jsou však všechny její mechaniky zastaralé a celá hra působí tak, že to v půlce vývoje designéři zabalili a rozhodli se hru vydat nedodělanou. Neúspěch byl tak velký, že servery hry Babylon's Fall budou 27. února 2023 nadobro vypnuty, čímž se hra, určená pouze pro online multiplayer, stane za necelý rok od svého vydání nehratelnou. Ona je tedy už teď nehratelná, ale od konce února nepůjde ani zapnout. Díky bohu.

CrossfireX

Vývojářské studio Remedy Entertainment tvoří velmi kvalitní hry. Na kontě mají například úspěšného Alana Wakea, Maxe Payna a Control, což jsou všechno velmi nadprůměrné projekty, které se na Metacritic pohybují v průměru mezi 83 a 89 body ze 100. Idea, že studio vytvoří zbrusu novou střílečku pro jednoho hráče, zněla na papíře skvěle.

Bohužel to nevyšlo podle představ. Hra si na Metacritic vysloužila podprůměrné uživatelské hodnocení 38 ze 100, což ji umístilo na druhé místo v žebříčku nejhorších her roku 2022. Přestože vývojáři chtěli prohloubit příběh původní hry, slabá umělá inteligence, špatný scénář, příšerné ovládání a líné provedení, které je navíc zaměřené na mikrotransakce, udělaly z CrossfireX hru, na kterou se rychle zapomíná.

Postal 4: NO REGERTS

Chvíli jsem přemýšlel, jak začít odstavec o té úplně nejhorší hře roku 2022, a napadlo mě jen, že je to fakt totální 💩. Postal 4: No Regerts je střílečka s otevřeným světem, kde plníš různé úkoly a vedlejší mise. Když pomineš její stupidní humor a vtipy jako z Kameňáku, zůstane ti otřesná střílečka, která se hraje ještě hůř než o devatenáct let starší Postal 2. Napíšu to asi takhle, pokud jste v roce 2022 vydali hru, která je negativně srovnávána s jiným dílem, který vyšel téměř na přelomu jednadvacátého století, asi jste udělali něco špatně. Fakt hodně špatně. Jediná pozitivní věc na Postalu 4 je, že to není Postal 3, protože to byla ještě větší sračka.

Nutno zmínit, že hra byla po několik let v Early Accessu, což je stav hry, ve kterém ji už můžeš hrát a upozorňovat vývojáře na chyby a problémy, na které při hraní narazíš. Vývojáři ji ale vydali se všemi ohlášenými chybami v nezměněné podobě. Super, 30 bodů ze 100 na Metacritic tak uděluje Postal 4 ocenění NEJHORŠÍ HRY ROKU. I toto ocenění však vývojáři přijali jako vtip, když na sociálních sítích zveřejnili poděkování a také zmínili, že není snadné zůstat 25 let neúspěšný. Gratulujeme.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.