Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Ocenění za hru roku vybojoval Elden Ring. Na paty mu šlapal God of War Ragnarök

V průběhu celého večera předávání The Game Awards bylo rozdáno mnoho herních ocenění. Od nejepičtějšího vizuálu přes nejlepší herecký výkon až po dechberoucí soundtrack. Mimoto bylo představeno i spoustu nových herních projektů, které by ti neměly uniknout.

Ve světě videoher včera nastal ten nejkrásnější večer celého roku, protože se v Los Angeles opět konala událost The Game Awards, přezdívaná herní Oscaři. Diváci byli svědky hromady oznámení, trailerů a také vyhlašování skvělých cen. Titulem hra roku se může letos pyšnit Elden Ring od japonského studia FromSoftware. Akční RPG porazilo všechny nominované včetně God of War Ragnarök, který ve spoustě kategorií bodoval. Dalšími nominovanými projekty byly: simulátor opuštěné kočky v postapokalyptickém světě Stray, akční adventura A Plague Tale: Requiem, pokračování úspěšné série Horizon Forbidden West a v poslední řadě exkluzivní hra pro Nintendo s názvem Xenoblade Chronicles 3.

Ocenění hry roku si přišel převzít hlavní režisér studia Hidetaka Miyazaki, jenž se na pódiu objevil s překladatelem. Miyazaki v děkovné řeči zmínil všechny vývojáře společně s vydavateli, stejně jako světoznámého spisovatele George R. R. Martina, který pro svět Elden Ring napsal bohatý příběh a zajímavou zápletku. Miyazaki také poděkoval fanouškům za jejich podporu a naznačil, že se můžeme v budoucnu těšit na další projekty ze světa Elden Ring a taky jiné hry, které plánuje japonské studio FromSoftware přinést. Jednu z nich již tentýž večer představili.

Elden Ring prodal již 17,5 milionů kopií!

Čestné uznání patří také hře God Of War Ragnarök, která zvítězila hned v několika kategoriích, jako jsou nejlepší vyprávění, audio design, akce. Také představitel hlavní postavy boha války Krata dostal ocenění za svůj herecký výkon.

Mobilní hrou roku se stala žhavá karetní novinka Marvel Snap.

Za zmínku stojí také oznámení několika herních pecek, na které se čekalo již dlouhé roky. Velké haló vyvolalo potvrzení data vydání pokračování úspěšné herní série ze světa STAR WARS s podtitulem Jedi Survivor, které vyjde již 17. března následujícího roku.
Zbrusu nový trailer ukázal, že na hráče čeká další dobrodružství mladého Cala Kestise. Příběh se bude odehrávat pět let po konci původního dílu Jedi Fallen Order, ve kterém se Kestis stal mocným rytířem Jedi.

Pokračování se dočkal i tradiční Tekken, pravděpodobně už následující rok se můžeme těšit na již osmý díl této série. Přesné datum vydání však nebylo potvrzeno. Co ale potvrzeno bylo, je návrat dobře známých postav Kinga, Paula, Larse, Marshalla Lawa a Jacka-8.

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.