Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejočekávanější produktová událost desetiletí: Apple představuje nový produkt a epické funkce

Největší oznámení společnosti Apple za poslední roky je tady! Co nového společnost přichystala, na jaké produkty se můžeme těšit a jaké vychytávky obsahuje iOS 17?

Na Světové vývojářské konferenci, která začala v pondělí 5. června v kalifornském Cupertinu, představil Apple hned několik nových aktualizací a mimo jiné i kompletně nový produkt, a to headset pro virtuální realitu, který boří dosavadní hranice pro VR.

Revoluce virtuální reality

U Virtual reality (VR) headsetu neboli Vision Pro je důležité slovo realita, jelikož nová technologie překrývá virtuální obraz s živým obrazem z reálného světa. Uvedení headsetu je největším launchem hardwarového produktu společnosti Apple od představení hodinek Apple Watch v roce 2015. Zobrazuje tak novou éru společnosti a potenciálně může znamenat revoluci v interakci milionů lidí s počítači a okolním světem.

Takhle budou vypadat FaceTimes s VR setem nebo dívání se na film.

Vision Pro byla dlouho považována za nejvíce střežené tajemství v Silicon Valley. Společnost na produktu údajně pracovala již zhruba osm let.

Start-up Elona Muska může testovat mozkové implantáty na lidech

@martinastrel

A co Apple VR dokáže?

Pomocí zařízení Vision Pro můžeš obsah ovládat očima, rukama i hlasem. Na vnější obrazovce se objeví vlna barevných obláčků, která lidem ve tvé blízkosti naznačí, že jsi indisponován/indisponován a. Pokud si ale zvolíš funkci vidění reality, Vision Pro zobrazí pohled tvých očí. Interakce bude fungovat jako by byl člověk na telefonu a scrolloval. Set bude k dispozici na začátku roku 2024 za 3499 dolarů (cca 76 tisíc korun).

A jakých nových funkcí se v iOS 17 dočkáme?

V iOS 17 budou pro FaceTime fungovat hlasové videozáznamy. Apple také přišel s funkcí živé hlasové schránky.

FaceTime přichází na Apple TV pomocí kamery iPhonu.

Také se můžeš těšit na nový Airdrop pro sdílení souborů a obrázků. Nyní mohou iPhony zahájit přenos pouhým přiblížením se k sobě. Díky nové funkci NameDrop můžeš tímto způsobem sdílet také kontaktní informace s někým novým. Už se nemusíš obtěžovat vypisováním jména či čísla, stačí jen položit telefon do blízkosti druhého.

Novinkou taky bude nová funkce spánkového režimu nebo StandBy mode, který se aktivuje, když zapojíš zařízení k nabíjení. Funkce v podstatě promění zařízení v malý displej chytré domácnosti, takže budeš moct kontrolovat počasí, fotografie a podrobnosti o svém rozvrhu, aniž bys bral/a telefon do ruky.

Google představil revoluční vyhledávač s umělou inteligencí

@kubakohout_

...a mnohem více

Apple představuje nový update pro Apple watch, a to watchOS 10. V novém systému macOS Sonoma můžeš nyní na plochu přidávat widget. Také jsme se dočkali nové aktualizace AirPods a HomePod. Apple přináší i přizpůsobitelnou zamykací obrazovku do iPadOS 17. A nově už není potřeba říkat „Hey Siri”, ale postačíš si s obyčejným „Siri”.

Pro jaká zařízení bude nová aktualizace dostupná?

iOS 17 přestává podporovat iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Aktualizace bude fungovat pouze na zařízeních zmíněných níže.

Více detailů a nových vychytávek najdeš na Apple Hub.