Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Google představil revoluční vyhledávač s umělou inteligencí

Google na své konferenci představil novou technologii Search Generative Experience (SGE), která využívá umělou inteligenci k poskytování odpovědí v celých větách.

Google se chystá změnit způsob vyhledávání informací zavedením nové technologie Search Generative Experience (SGE). Tato inovativní funkce vyhledávání, která byla představena na výroční konferenci Google I/O, využívá umělou inteligenci, jež uživatelům poskytuje odpovědi v celých větách.

Jak SGE funguje?

Cílem integrace umělé inteligence je vylepšit výsledky vyhledávání tím, že bude informace třídit novými způsoby. S využitím své rozsáhlé znalostní báze a schopností shromažďovat informace z velkého množství webových stránek dokáže systém SGE spojit informace z různých zdrojů a nabídnout stručnou a relevantní odpověď. Tím, že uživatelé nebudou muset manuálně procházet několik odkazů a sami vybírat podstatné informace, ušetří nový vyhledávač jejich čas a námahu, píše Washington Post.

V první fázi se tato úprava bude týkat pouze jednotlivců, kteří se jí budou chtít dobrovolně zúčastnit.

Umělá inteligence dokáže předpovědět riziko úmrtí na infarkt nebo mrtvici na základě jediného rentgenového snímku

by @eevelka

Transparentnost

Aby byla zachována transparentnost, vyhledávač bude vedle vygenerovaného textu zobrazovat odkazy na zdrojový materiál, ze kterého čerpal. Pomocí těchto odkazů budou mít uživatelé možnost přístupu k původnímu obsahu a ověření poskytnutých informací.

U citlivých témat, jako je zdraví, finance a politické otázky, navíc vyhledávač s umělou inteligencí upouští od generování odpovědí a místo toho poskytuje relevantní zpravodajské články nebo odkazy na webové stránky.

ChatGPT úspěšně složil zkoušku MBA pod vedením profesora na Pensylvánské univerzitě

by @kubakohout_

I mistr AI se někdy utne

Během testů však opakovaně vyšlo najevo, že odpovědi generované umělou inteligencí nejsou vždy bezchybné. Google si tento problém uvědomuje, pracuje na udržení vyššího standardu kvality informací a svůj systém bude do budoucna vylepšovat. Umělá inteligence společnosti Google navíc dokáže rozpoznat určité dotazy, které zahrnují dezinformace nebo nedávné zpravodajské události. Na tyto dotazy následně neposkytne odpověď, čímž zmírňuje potenciální rizika.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.