Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Start-up Elona Muska může testovat mozkové implantáty na lidech

Společnost Neuralink dostala po dlouhé době schválení na testování mozkových čipů na lidech. Jaký budou mít účel?

Cílem společnosti Neuralink, kterou vlastní Elon Musk, je vytvořit mikročipy, které by pomohly lidem s ochrnutím nebo slepotou skrze používání mobilní technologie. Čipy byly doteď testovány na opicích.

Business Today
S radostí oznamujeme, že jsme obdrželi souhlas FDA se zahájením naší první klinické studie na lidech. Je to výsledek neuvěřitelné práce týmu Neuralink v úzké spolupráci s FDA a představuje důležitý první krok, který jednou umožní naší technologii pomoci mnoha lidem.
Neuralink skrze Twitter

Firma uvedla, že  brzy“ poskytne další informace o plánech na přihlášení účastníků testů. Na svých webových stránkách slibuje, že  „bezpečnost, dostupnost a spolehlivost" jsou pro ni prioritou.

Neurotechnologická společnost pracuje již téměř sedm let na mozkových implantátech, které by umožnily fungování mozku a umělé inteligence v symbióze. Lidé s implantáty by byli schopni komunikovat s počítači přímo myšlenkami. Zpočátku by tato zařízení měly používat osoby, které jsou ochrnuté nebo trpí neurologickými chorobami.

Jakmile budou implantáty dostatečně zabezpečeny, budou je moci volitelně a bez nutnosti použití používat ti, kteří s nimi chtějí experimentovat, a to za cenu několika tisíc dolarů.

Tato inovace je motivována Muskovými obavami z toho, že umělá inteligence převezme kontrolu nad lidmi. Aby se této dystopii zabránilo, podnikatel prosazuje „symbiózu lidstva s umělou inteligencí".

Britannica

Oznámení o schválení FDA pro testy na lidech následovalo po nedávné zprávě velkého průlomu v oblasti čipů v mozku. Mozkový implantát švýcarských výzkumníků zafungoval pro muže z Nizozemska, který byl schopen chodit díky systému implantátů, které bezdrátově přenášejí jeho myšlenky do nohou a chodidel. V to nyní doufá i Elon Musk se svou společností Neuralink.

Zdroje: BBC, Euronews