Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejlepší tools pro psaní bakalářské práce

V dnešní době existuje spousta aplikací, které ti nesmírně ulehčí proces psaní odborné práce. Pojďme se na ně podívat.

Pozn. redakce: Tyto aplikace ti sice usnadní proces psaní či rešerše odborné práce, ale nenapíšou ji za tebe. Vyvaruj se tedy neetickému používání AI a vždy vše zpracovávej svědomitě podle pravidel tvé vzdělávací instituce.

Scholarcy

Tato aplikace je AI nástroj, který ti usnadní počáteční fázi při psaní bakalářské práce, a to samotnou rešerši. Aplikace ti nabídne několik zdrojů, ze kterých můžeš čerpat, a shrne ti ty nejzákladnější myšlenky dlouhých odborných textů.

QuillBot

Pokud zápasíš se správným výběrem slov či stavbou věty, vlož svůj text do QuillBotu, který slouží jako parafrázovací pomocník. Z tvého vlastního textu udělá upravený a čistý text, který bude znít o něco více odborněji. Spousta vzdělávacích institucí povoluje AI pro úpravu jazyku, pokud to na své odborné práci svědomitě uvedeš, (to ale nemusí platit pro všechny školy, takže si nezapomeň vše ověřit).

Aplikace k učení, které ti usnadní život

@markysuch

Perplexity

V této aplikaci stačí položit otázku a hned na ni získáš odpovědi společně se zdroji, ze kterých vychází. Tím si ušetříš čas na hledání podkladů pro tvůj argument. Nezapomeň ale vždy zkontrolovat kvalitu zdroje, jelikož tento program může nabídnout i Wikipedii.

Odevzdej.cz

Porovnej si svou práci s dalšími již napsanými pracemi a zjisti, jak moc se sobě podobají. Tímto můžeš předejít plagiátorství a svůj text ještě upravit.

Poslouchej při učení hudbu, budeš mít lepší známky, tvrdí studie

@yanhoechka

DeepL

Pokud tvá práce zahrnuje i anglický text nebo jakýkoliv jiný jazyk, DeepL je kvalitní překladač a je zcela zdarma. Nabízí jak úpravu věty, tak výběr synonym či vysvětlení slovních spojení.

TIPY, KTERÉ ALE ZARUČENĚ FUNGUJÍ:

  • Pracuj průběžně.
  • Vyber si téma, které tě baví.
  • Měj vše zorganizované a nezapomeň zálohovat.
  • Nauč se dobře zdrojovat a dělej to průběžně.