Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Poslouchej při učení hudbu, budeš mít lepší známky, tvrdí studie

Neposloucháš při učení hudbu? Měl/a bys! Průzkum, kterého se zúčastnily 2 000 Američanů, totiž zjistil, že ti, kteří při studiu hudbu poslouchají, mají ve škole lepší prospěch.

Z průzkumu mezi mladými Američany vyšlo, že polovina respondentů při studiu pravidelně poslouchá hudbu. 60 % uvedlo, že se jim lépe studuje se zvukem v pozadí než v naprostém tichu.

Mezi další zvuky, které lidé při studiu rádi poslouchají, patří zvuky přírody (30 %), reálného života (26 %) a podcasty (24 %).

Nejlepší studijní metoda: Active recall

by @_00_3_12

Procento těch, kteří studují při poslechu hudby, je vyšší u mladších lidí, přesněji ve věku od 18 do 25 let. 80 % z nich se navíc shoduje, že to na ně má terapeutické účinky, a 75 % uvedlo, že jim to pomáhá vstřebávat informace, píše New York Post.

Průzkum také zjistil, že ze dvou třetin respondentů, kteří uvedli, že se ve škole soustředí, jich 58 % při studiu poslouchá hudbu. Stejným lidem se navíc mnohem lépe psali testy a měli lepší známky ve škole.

Studenti mohou využít celou řadu platforem, které jim pomohou při studiu, ať už je to instrumentální hudba na Spotify, uklidňující meditace na Calm nebo zvuky deště na YouTube.
Dr. Christina Agvent, programová ředitelka pro výuku a učení na CSU Global

Nejčastěji mladí Američané při studiu poslouchají klasickou hudbu (31 %), R&B (28 %) a country (28 %). Mezi nejoblíbenější tracky pak patří například God's Plan od Dreakea.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.