Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Naše těla nejsou trend: Návrat Heroin chic

Móda z 90. let se možná vrací, to však neznamená, že se musí navrátit i typ postavy z těchto let aneb proč přestat vnímat těla jako trend.

TW: Článek rozebírá nezdravé trendy a diet culture.

Podle článku Bye-bye booty: Heroin chic is back amerického deníku The New York Post se nevrací do módy pouze styl oblékání, ale také specifický typ postavy.

Naše těla ale nejsou trend! Diet culture je velmi výdělečným businessem a komercializace ženských těl existuje v médiích už velmi dlouho. Jenže tak by to být rozhodně nemělo. Článek rozpoutal velkou vlnu diskuzí a negativních ohlasů.

V posledních letech jsme mohli zaznamenat rostoucí zájem o body pozitivitu a s příchodem sociálních sítí také influencery, kteří se snaží navrátit ženám sebevědomí a pomáhají jim, aby se konečně cítily dobře ve svém těle. Vetší diverzitu zaznamenala také přehlídková mola. 247 přehlídek zahrnulo do svých kolekcí celkově 90 plus size modelek, což je o 30 více než předchozí rok.

Inspirativní body positive účty na Instagramu, které stojí za to sledovat

@martinastrel

Co tedy přimělo Adrianu Diaz, autorku článku Bye-bye booty: Heroin chic is back, aby úplně obrátila?

Nejde totiž pouze o módní průmysl – hubnou i celebrity, které se svými křivkami proslavily. Na letošním Met Gala jsme mohli zaznamenat Kim Kardashian, která za 3 týdny drasticky zhubla 7 kilo, aby se vešla do ikonických „Happy Birthday“ šatů Marilyn Monroe.

Úbytek na váze jsme mohli zpozorovat také u Khloé Kardashian, starost o její váhu projevily v televizní show The Kardashians také její sestry Kendall a Kylie.

Návrat Y2K módy

Návrat devadesátkové a 2000's módy v podobě UGGs, Juicy teplákovky, minisukní, korzetů, lowrise džínů nebo crop topů jsme mohli v posledních letech zaznamenat jak na sociálních sítích, tak na přehlídkových molech luxusních značek. 

Y2K style is largely grounded in thinness, but it went beyond clothing. Model's bodies inevitably became an asset in nailing Y2K style. The message was clear: This isn't for plus-size bodies.
Gianluca Russo

„It was less about fashion and more about celebrating thin bodies. In facts the body was the fashion.“ Tak popisuje Maghan Ray Y2K módu pro Fashion Magazine.

K článku Bye-bye booty: Heroin chic is back se negativně vyjádřilo hned několik známých osobností.

Jameela Jamil

Megan Jayne Crabbe

Danae Mercer

The female body has long been discussed and obsessed over and what we must remember is to never shame any physical body.
Fearne Cotton, TV komentátorka

Negativní komentáře jsme mohli najít také pod instagramovým příspěvkem, kde lidé návrat trendu vyvraceli a kritizovali jak celý článek, tak i nevhodně zvolený popisek příspěvku.

Typ postavy není trend!

Trendem mohou být minisukně nebo lowrise džíny, jelikož se jedná o produkty. Naše těla však nejsou produkt. Naše těla nejsou trend.

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.