Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Meditace a dechová cvičení are not IT? Try these instead

Tohle není hate na meditaci. Osobně mám ale často po náročném dni problém zastavit se natolik, abych hlubokou relaxaci zvládla. Máš to podobně? Tak čti dál!

Nejspíš neexistuje ideální mindfulness technika, která by spolehlivě ulevila každému z nás. Péče o tvou psychickou by neměla být namáhavá, vyčerpávající a něco, do čeho se budeš nutit. Proto je opravdu důležité najít to pravé pro tebe. A pokud zatím nevíš, co to je, that's okay too. Zkoušej nové aktivity, vyraž někam s tvými besties a uvidíš, ono to přijde.

Your comfort zone will kill you (not literally but still)

@magdacizek

Osobně mám velký problém odpočívat a hrozně dlouho jsem si do diáře plánovala vedenou meditaci, do které se mi ale nikdy nechtělo a nedokázala jsem se při ní absolutně uvolnit. Jestli máš podobný struggle vyzkoušej některou z následujících aktivit, které se mi poslední dobou osvědčily:

Flower walk

Můj tip číslo jedna jsou procházky! Ale pokud při nich celou dobu přepínám písničky, koukám na videa, které mi poslala bestie nebo poslouchám hlasovky, fakt si neodpočinu.

Co s tím? V ideálním světě by asi bylo fajn nechat telefon doma, ale málokdy to zvládnu. Proto jsem začala přemýšlet nad tím, jak bych mohla svou spiraling mysl zaměstnat venku a zvládla se soustředit na přítomný okamžik (and that's when flowers enter the chat). Teď je ideální období na to jít ven a nasbírat si hezké luční kytičky. Na TikToku jsem ale viděla i spoustu videí, kde se lidé snaží nasbírat květiny různých barev a další vymoženosti. Navíc kytička ti to doma udělá hezké a je to i hezký reminder toho, že jsi pro sebe něco udělal*a.

Ideas here:


DIY club

Když zaměstnáš ruce, většinou zaměstnáš i hlavu. Já teď osciluju mezi háčkováním, malováním, vyráběním postaviček z FIMA, korálky a nejrůznějšími kolážemi. Vyraž do Tigeru nebo TEDi, poukládej si nápady na Pinterestu a dej se do tvoření. A no pressure, výrobek nemusí být esteticky dokonalý, jde o samotnou činnost.

Ideas here:


TikTok dance

Tenhle bodík je možná trochu niche, ale když mi není občas dobře, pomáhá mi najít si nějaký TikTok taneček, který se snažím naučit (většinou neúspěšně), ale trochu se rozhýbeš a zaměstnáš hlavu něčím jiným než katastrofickými (nebo jakýmikoli jinými) myšlenkami.

Pro tip: V podstatě můžeš být mindful i při tom, co si čistíš zuby, pokud se zrovna soustředíš jen na to. Přezdívá se tomu single tasking (ano, you guessed it, jedná se o opak multitaskingu), kdy se snažíš soustředit pouze na aktivitu, kterou právě vykonáváš.

Lazy day? Leností k dobré náladě a zdraví

@magdacizek

Co pomáhá být více mindful tobě? Dej mi vědět na Instagramu @magdacizek nebo v diskuzi pod článkem!

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.