Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Masturbuj a nestyď se za to, dělali to totiž už primáti před 40 miliony lety

Ano, stejně jako sex je i masturbace naprosto přirozená. Víme to my, věděli to primáti a měl/a bys to vědět i ty.

Jako společnost v posledních letech úspěšně boříme mnohá tabu, kvůli kterým jsme dříve o některých věcech nemluvili nebo je ani nedělali. Jedním z nich je rozhodně sexualita, neoddělitelná součást lidského života. A nejen toho lidského – duh, animals do it too. Podle nejnovější studie sahá totiž původ masturbace 40 milionů zpět, a to až k dávným primátům.

Sex není jen penetrace aneb co se při něm běžně děje, ale je to stále tabu

@yanhoechka

Výzkum, který byl začátkem června publikován v The Royal Society Publishing a který provedla vědkyně Matilda Brindle se svým týmem, se zabývá kořeny masturbace a důvody, které k ní před miliony let vedly. Podle publikovaných zjištění tehdy sloužila především samcům k tomu, aby zvýšili svou plodnost a chránili se před sexuálně přenosnými nemocemi. Skrze masturbaci buď před souloží nebo po ní totiž vyloučili ze svého těla starší a méně produktivní sperma i nežádoucí látky.

Mimo to si samci díky masturbaci těsně před pohlavním stykem se samičkou údajně zajistili rychlý průběh celého aktu tak, aby jim samičku nestihl převzít jiný samec. I to se totiž před 40 miliony let stávalo – pokud byl jeden moc pomalý, převzal štafetu druhý.

SEX MATTERS: Rizika, na která často zapomínáme

@eevelka

O sebeuspokojování samic se toho zatím tolik neví i proto, že na rozdíl do samců je u nich obtížnější vypozorovat „erekci“. I u nich se ale předpokládá, že měla masturbace především praktický význam – skrze ni totiž snižovaly aciditu svých pohlavních orgánů, které pak byly přívětivějším prostředím pro samčí spermie.

Ano, stejně jako sex je i masturbace naprosto přirozená. Pro primáty před 40 miliony let byla praktická především z reprodukčních důvodů, pro nás, lidstvo v 21. století, je praktická hlavně díky její zábavné a uvolňující funkci. Dokáže skvěle zpestřit sex, zlepšit náš vztah k sobě samým i rozproudit v našem těle endorfiny, pokud máme zrovna nanic den. Takže – masturbuj a hlavně se za to nestyď.