Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: weheartit @fashionstand

Sex není jen penetrace aneb co se při něm běžně děje, ale je to stále tabu

Sex je náš, dělá dobře mně i tobě – tak zní jeden z textů kapely Lucie. Pokud ji neznáš, zeptej se svých rodičů. Tak či tak je ale pravda, že sex je nedílnou součástí našich životů. V jakékoliv formě ho provozuje většina z nás. Jedna z nejpřirozenějších aktivit je ale stále opředena spoustou tabu…

Sexualita nás životem provází od mládí a její nedílnou součástí je právě i sex jako takový. Milování, soulož, coitus – můžeme to nazývat, jak chceme. Pravda je však taková, že málokdy se o něm dokážeme stále otevřeně a zdravě bavit. I když nás sex obklopuje ve všech sférách společnosti, stále se jedná o tabu, které je potřeba zbořit. Carrie Bradshaw toho totiž ví hodně o sexu a taky se o něm nebojí mluvit.

My jsme se ptali několika našich čtenářů, co pro ně takové sexuální tabu znamená. Tady jsou jejich zkušenosti:

Monika (21)

Tak za prvý, sex sám o sobě je hrozně přeceňovaný. Myslím si, že mnohem zajímavější je všechna ta chemie a podhoubí, co se děje mezi lidmi předtím, všechny ty nevyřčené věci a napětí, to je cool. Každopádně největší tabu, jsou takové ty klasické věci jako třeba opotřebení nádobíčka a následná několikadenní neschopnost. Nejvíce asi ale neschopnost většiny žen mít jakýkoliv orgasmus, hlavně ten vaginální.

Anna (19)

Vadí mi, že je třeba v pornu sex většinou zobrazován velmi tvrdě. Úplně tam chybí takový to, když ležíte s partnerem v posteli a jenom se mazlíte a dáváte si pusinky. Nejdůležitější je při samotném tom aktu přece ta láska.

Filip (23)

Křeč, rozhodně. Křeč ve stehnu, křeč v lýtku. To úplně nenávidím, když se stane. Naštěstí jsem se naučil pít Magnesii, takže se to už zas tak moc nestává. Pijte Magnesii, bratři.

Petr (23)

Vždycky jdeme před tím s holkou na záchod, popřípadě si umyjeme genitálie, když je v plánu orální sex.

Anežka (18)

Málo se mluví o opilém sexu. Třeba o tom, když má pak kluk problém s erekcí, což je samozřejmě normální po pití alkoholu. Časté je taky to, že když jste oba dva opilí, tak se nemůže udělat a trvá to věčnost.

Sára (24)

Čůrání po sexu! Holky a kluci, čůrejte po sexu!

Ivan (20)

Když mám kolem něj po sexu omotaný vlas. Kde se tam vzal?

Kryštof (21)

Post nut syndrom. Občas je ti prostě po sexu ze sebe blbě a netušíš proč. Možná za to může Ježíš, ale kdo ví.

Josefína (19)

Vzduch ve vagíně při sexu zezadu, pak když odchází. Takový ty hnusný zvuky, co zní jako prdění. Samozřejmě, že vím, že je to normální, ale je mi to fakt hrozně nepříjemný.

Honza (24)

Všechny ty věci, co se dějou po sexu. Když hledáte spodní prádlo ztracené v peřinách a nebo když holka čeká, až ji přineseš kapesníčky, aby se mohla utřít.

Ema (23)

Já mám pupínky na zadku a furt mám hrozný pocit, že mi na ně přítel při sexu kouká a já se mu nelíbím. Celý ten proces toho, že se vlastně vidíte úplně nahý a vaše těla nejsou dokonalá, je stresující.

Petr (22)

To, jak dlouho trvá anální sex, než se tam vůbec dostaneš. Je to praktika, která potřebuje spoustu času, vzájemného consentu a porozumění. Občas u toho je cítit i nepříjemný zápach, no.

Eva (25)

Vtipný je, když se musím uprostřed sexu zvednout a běžet se prostě vyčůrat. No a nebo když se partner udělá do mě a já pak běžím rychle do sprchy, aby to někde nevyteklo. Nikdo taky nemluví o tom, že je normální se někdy po sexu rozbrečet, prostě jen tak, ani nevíš proč.

Michal (18)

Když máte doma psa nebo kočku a ona na vás při tom čumí.

Nechceme samozřejmě tvrdit, že sex je jenom o penetraci, protože tak to vůbec není. Sex může mít totiž mnoho forem a je pouze na nás, které preferujeme a s kým je provozujeme. Je jedno, jestli se jedná o orální sex, sex po telefonu, tantrický sex, sex ve více lidech nebo společnou masturbaci. V sexu se meze nekladou. Důležitý je vždy pouze consent a souznění všech zúčastněných.

Na závěr jenom doporučíme pár podcastů, které se sexualitou zaobírají: