Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Magie barev - kterou barvu bys měl*a vybrat pro úspěšnou manifestaci?

Správnými barvami můžeme snadněji docílit našich intentions. Poradím ti, jak díky výběru vhodných barev můžeš manifestovat jako profík!

Barvy v našem životě hrají důležitou roli. Můžou přímo ovlivňovat naši náladu, pocity, jak působíme na druhé, ale i účinnost witchy praktik, jako je právě manifestace.

Každá barva na spektru má svou vibrační frekvenci. Používáním color magic si tedy můžeš vyvolat a přitáhnout jakoukoli vibraci, kterou pro své kouzlo potřebuješ.

Nejpodstatnější je při manifestaci a dělání spells barva inkoustu a svíčky. Rozebereme si jejich využití, význam jednotlivých barev a na závěr se podíváme i na symboliku barev krystalů.

Udělej si svůj manifestační vision board na rok 2024

by @elvihradilkova

Barva inkoustu

Když manifestuješ a zapisuješ si své afirmace, psaní barvou vhodnou pro tvé účely je to nejlepší, co můžeš udělat. Posílíš tím totiž jejich sílu a nasměruješ svou manifestaci přesně tím směrem, kterým si přeješ.

Barva svíček

Oheň je v lidských dějinách od pravěku všudypřítomný, a to napříč všemi kulturami a kontinenty. Proto můžeme vidět svíce v kostelech, chrámech, při různých ceremoniích a určitě by neměly chybět doma ani žádné*mu astro lover.

Svíčky se používají k plnění přání už od pradávna. Zapálení svíčky, vsazení do ní svého přání a sledování jejího plamene během toho co si představuješ, jak se plní, je jedním z nejzákladnějších spells. I ty jsi určitě někdy sfoukával*a svíčku na svém narozeninovém dortu a při tom si něco přál*a!

Svíčky mají prostě své kouzlo - doslova. Můžeš je použít při manifestování, zalití voskem své spell jar a při spoustě dalších rituálů. Je důležité vybrat takovou barvu, která se shoduje s tvými záměry, protože může zvýšit jejich účinek.

Bílá svíčka je naprostý must-have, dokáže totiž nahradit jakoukoliv jinou barvu. Jsou skvělé pro spells na osvícení, léčení, očistu a ochranu. Jsou však nejméně intenzivní, proto se i nejvíce hodí pro začátečníky.

Guide pro astro začátečníky

by @katarinavlckova_

Pro co je tedy dobrá jaká barva?

Žlutá barva je velmi stimulující, z tohoto důvodu je vynikající pro soustředění, stejně jako pro probuzení svého inner child a přijetí svých nedokonalostí. Je to také barva síly, pozitivních myšlenek a štěstí.

Oranžová je barvou tvoření, takže je skvělá pro povzbuzení kreativity, uvolnění hněvu nebo frustrace a probuzení tvé divine feminine. Lze ji také použít k přivolání nových vztahů, které mají hluboké citové vazby.

Červená barva je spojována zejména s chtíčem, vášní a energií. Jsou skvělé pro přivolání materiálních věcí. Pokud máš spoustu cílů, konceptů a nápadů, červená ti je pomůže zhmotnit a uskutečnit ve fyzické podobě!

Zelená je spojována s penězi, bohatstvím, růstem a plodností. Použij ji při rituálech spojených s novými začátky a přivoláním štěstí.

Modrá má dvě frekvence, a to podle toho zda je světlá, či tmavá. Světlá znázorňuje přijetí, odpuštění, vnitřní klid, harmonii a vyrovnanost. Tmavá znázorňuje pravdu, intuici a prolomení iluzí. Umožňuje nám se podívat na svět z jiného úhlu pohledu, použij ji tedy při rituálech spojených s větším záměrem, než je tvůj osobní prospěch.

Fialová je ideální pro přístup do říše snů. Je spojována se spiritualitou, moudrostí, inspirací, prosperitou a intuicí. Pokud se chceš ponořit do svého nitra, fialová je pro tebe perfektní barvou.

Růžová je barvou lásky, ale na rozdíl od červené volá spíše po čistém spojení, než po chtíči. Je tedy naprosto ideální pro self-love afirmace, a vytváření love spells.

Hnědá tě postaví nohama na zem, je to totiž barva groundingu, tedy uzemňování. Jestli se cítíš disconnected nebo nestabilně, hnědá je pro tebe jak stvořená.

Černá barva značí ochranu, sílu a stabilitu a hodí se pro uvolnění negativní energie. Neměl*a bys ji používat neustále, ale jen po určitou dobu pro konkrétní věc, před kterou se chceš chránit, pak ji nechat odejít a tuto energii uvolnit. Může se mimo jiné použít k ničení negativních návyků a vzorců. Během úplňku, při kterém se zbavujeme věcí, které nám už neslouží, by ti neměla chybět.

Barva krystalů

Symbolika barev u krystalů je podobná jako ta výše zmíněná, jelikož však úzce souvisí s barvami čaker, stojí za to se na ně podívat zblízka samostatně.

Co jsou čakry a k čemu slouží?

by @elvihradilkova

Kořenová čakra: černé, červené a hnědé krystaly

- grounding, stabilita, pocit jistoty, ochrana

- tygří oko, obsidián, červený jaspis

Sakrální čakra: oranžové krystaly

- kreativita, vášeň, sexualita, vitalita, sebevědomí

- karneol, oranžový kalcit, sluneční kámen

Čakra Solar plexu: žluté krystaly

- komunikace, soustředěnost, štěstí, prosperita

- citrín, topaz, žlutý kalcit

Srdeční čakra: zelené a růžové krystaly

- láska, náklonnost, hojnost, bohatství

- růženín, malachit, růžový turmalín, jadeit

Krční čakra: modré krystaly

- komunikace, self-expression, soustředěnost

- lapis lazuli, sodalit, kyanit

Čakra třetí oko: fialové krystaly

- představivost, intuice, vize, moudrost

- ametyst, lepidolit, sugilit

Korunní čakra: bílé a fialové krystaly

- consciousness, myšlení, spirituální propojení

- měsíční kámen, selenit, křišťál, spirit quartz

O léčivých vlastnostech kamenů se dočteš zde!

Léčení pomocí kamenů aka krystaly nejsou jen trendy doplněk

by @elvihradilkova

Přeju ti vyplnění všech tvých manifestací a vidíme se u příštího článku!

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.