Po čtyřech letech a šesti sériích míří Love Is Blind i do Británie, a to se vším, co chybí její mateřské show.
SPOILER ALERT: Tento článeko obsahuje menší spoilery k dění v Love Is Blind: UK. Nespoileruje výsledky vztahů.
Podobně jako Too Hot to Handle je možné, že i Love Is Blind uspělo díky tomu, že vycházelo těsně před covidem v únoru 2020 a většina z nás ho tak dohnala během karantény. Za čtyři roky stihl tenhle formát, za kterým stojí stejná produkční společnost jako za Married at First Sight a The Bachelor, vydat 6 amerických sérií a 8 zahraničních spin-offů, z nichž nejnovější britský divákům a divačkám vrátil značné nadšení pro pořad, který také nemá nutně vzestupnou tendenci v kvalitě.
Reputaci pořadů dost možná poškodily i žaloby za mistreatment od účastníků a účastnic 2. řady a údajné sexuální napadení a abuse v 5. řadě. Nedá se ale upřít, že tento koncept někdy funguje. Podařilo se mu vytvořit několik párů, i když také asi stejný počet rozvodů, ale Love Is Blind: UK v něčem umí vracet chemii, která za poslední roky v amerických verzích vyprchala.
Z původního romantického experimentu se stal zaručený recept na drama a bordel, kdy produkce často evidentně pushuje špatné chování účastníků*účastnic, aby neměli nudné storylines. První americká série byla primárně milá, ale představila univerzálně nenáviděnou Jessicu (aka Messicu), která dávala pít svému psovi víno ze skleničky. A s tím kolik pozornosti přitáhla, bylo patrné, že fokus produkce šel každou sérii do toho, aby měli nového záporáka*záporačku.
Britové, kteří nám dali i Love Island, ale opět ukazují, že tohle umí a v 1. sérii britského spin-offu recept na lásku zreplikovali perfektně. V show se zasnoubilo 6 párů a údajně dalších 5, jejichž zasnoubení, ale nebyla vysílaná. Důležitým faktorem je asi autentičnost všech párů, kdy se castingovému oddělení opravdu podařilo najít lidi, kteří tam jdou (snad) ze správných důvodů.
Většině osazenstva táhne na 30 nebo jim je přes 30 let, tudíž tam nejdou pro rychlé followers jako mnozí mladší účastníci*účastnice v USA. A hlavně jsou tu páry, do kterých jste schopní se vcítit jako Freddie a Catherine, kteří sice vypadají jako z fashion katalogu, ale jsou pohřebák a zdravotní sestra.
To je něco co americké verzi poslední dobou opravdu chybí. Pokud se páry hádají, tak jde o takové standardní párové neshody, ne explozivní dramata a nejblíž, co se Love Is Blind: UK kdy dostává dramatu, je milostný trojúhelník Nicole se Samem a Benaiahem. Ten ale končí happy endem, když odstřihne Sama, který podle mnohých šel do show právě pro slávu a followers, což je v tak autentickém obsazení o dost patrnější.
Za mě je to fakt jedna z nejlepších sérií a šanci jí můžeš dát už teď na Netflixu.