Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Levné moderní koleje nebo psychologická podpora zdarma. Studuj na Univerzitě Hradec Králové

Možná i ty už přemýšlíš, kam letos pošleš své přihlášky na vysokou školu. Pokud chceš univerzitu, která dbá na individuální přístup a její koleje nabízí dostupné a zároveň i důstojné bydlení, UHK je ideální volbou. Více se o Univerzitě Hradec Králové dozvíš v článku.

UHK je menší vysoká škola s 6 500 studenty a studentkami. Díky tomu pro ně nabízí kvalitnější zázemí a individuálnější přístup ve výuce.

Co na UHK můžeš studovat?

Univerzita Hradec Králové je veřejná vysoká škola s 60letou tradicí, která zaštituje 4 fakulty :

  • Pedagogickou fakultu UHK
  • Fakultu informatiky a managementu UHK
  • Filozofickou fakultu UHK
  • Přírodovědeckou fakultu UHK

Na těchto fakultách si můžeš vybrat z více než 200 studijních programů a po úspěšném dokončení máš pak navíc vysokou uplatitelnost na trhu práce.

Koleje

Velkou výhodou na univerzitě v Hradci oproti jiným kolejím je apartmánový způsob bydlení. To znamená, že sdílení sociálního zázemí je v rámci bytové jednotky, nikoli v rámci celého patra. Palachovy koleje na UHK jsou navíc po celkové rekonstrukci interiéru a jsou vybaveny lednicí s mrazákem, rychlovarnou konvicí, sklokeramickou deskou a mikrovlnkou.

V kuchyňce tedy zvládneš uvařit jeden z těchto receptů

Tipy na jednoduché recepty on budget pro studenty

@michaela__halova

Koleje jsou vzhledem k vysokým cenám nájmu ve městech za velmi přijatelné ceny, a to za pouhých 3 500 Kč za měsíc. V blízkosti se nachází i nově vybudované sportovní zázemí v podobě posilovny a taky studovna přímo na kolejích. Velmi dobrá je i dostupnost kolejí vzhledem k centru. V blízkosti je supermarket a taky vyhlášený univerzitní bar, který je od kolejí pouze 300m daleko. 🕺🏼

Save the date: Přihlášky se podávají do 31. března 2024 a dny otevřených dveří se uskuteční 12. ledna 2024 a 27. ledna 2024.

Plusy studia v Hradci Králové

  • dopravní dostupnost do Hradce Králové i v něm
  • skvělé místo pro udržování mentálního zdraví – parky, Salon republiky, sport, lesy, kultura
  • psychologická podpora zdarma
  • studenti a studentky jsou zatěžováni studiem adekvátně oproti větším vysokým školám
  • menší finanční náročnost života

Jak přežít první rok na vysoké?

@martinastrel

Kampus Na Soutoku je dějištěm většiny výuky na UHK, je moderní a působí americkým dojmem. Setkávají se tu totiž studenti a studentky tří fakult ze čtyř, a ty tak můžeš spolu se svými kamarády z jiné fakulty trávit volný čas a sejít se na kafe nebo na oběd v Kampus Bufetu.

Více informací najdeš na www.mojeuhk.cz