Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Knihy inspirované japonskou mytologií

Rád*a čteš knížky inspirované různými mytologiemi a potřebuješ inspo na tu japonskou? V článku najdeš hned několik tipů!

The Girl From the Well - Rin Chupeco

Japonská literatura a horor jdou ruku v ruce, takže pokud jsi fanoušek obou, The Girl From the Well bude přesně něco pro tebe. Hlavní hrdinka Okika byla před 300 lety zavražděna a vrah pak její tělo hodil do studny. Teď je z ní duch s jedinou misí - dělat vrahům a násilníkům ze života peklo. Honestly, slay girl.

Zdroj: Goodreads

Six Crimson Cranes - Elizabeth Lim

Jestli chceš dreamy fairytale fantasy, look no further. Six Crimson Cranes je knížka založená na klasické pohádce The Wild Swans od Hanse Christiana Andersena, kterou u nás známe jako Sedmero krkavců. Z japonské mytologie pak přebírá pověst o tisíci jeřábech a sleduje princeznu Shiori, jak se snaží sebe i svoje bratry zachránit od kletby.

Zdroj: Goodreads

The Sandman: The Dream Hunters - Neil Gaiman

Když už tu není Rick Riordan, tak musí být alespoň Neil Gaiman. Ten si v Dream Hunters přizpůsobil pro svůj sandmanovský svět postavy z lidových japonských příběhů a bajek. Tahle začíná se dvěma rivaly - jezevcem a liškou, kteří soutěží v tom, kdo z nich dokáže vyhnat mnicha z jeho chrámu. Ale liška má jednu výhodu - může se měnit v člověka.

Zdroj: Goodreads

Knihy inspirované řeckou mytologií

@_00_3_12

Empress of All Seasons - Emiko Jean

Escape room, but make it real? Přesně o tom je Empress of All Seasons. Příběh, ve kterém v každé generaci soutěží skupina dívek o titul císařovny. Aby ho ale dostaly a vzaly si prince, musí přežít čtyři prokleté pokoje, ve kterých na ně čekají nelítostné živly. Pro Mari by výhra byla jednoduchá, kdyby nemusela skrývat, že je ve skutečnosti yōkai - shapeshifter, který se umí měnit v příšeru.

Zdroj: Goodreads

Flame in the Mist - Renée Ahdieh

Mariko je dcera jednoho z nejlepších samurajů v zemi a od svého narození je určená k jedné věci - dobře se provdat. Na cestě za svým budoucím manželem je ale její konvoj napadený skupinou lidí přezdívanou Černý klan, kteří mají za úkol ji zabít. Mariko se tak ocitne sama uprostřed lesů, kde plánuje svoji pomstu, a aby jí dosáhla, musí se dostat přímo do srdce jejích nepřátel. Doslova.

Zdroj: Goodreads

Stormdancer - Jay Kristoff

Stormdancer má strong dystopian a steampunk vibes, ale pořád i spoustu fantasy prvků. Sleduje Yukiko a jejího otce, kteří musí pro svého šóguna chytit gryfa, o kterém si všichni myslí, že dávno vyhynul. I když se jim ho povede najít, neznamená to, že mají vyhráno. Yukiko a její otec se brzy rozdělí a ona zůstane sama v divočině se zraněným a nebezpečným zvířetem z mýtů.

Zdroj: Goodreads
Kam dál?👀

Tipy na knihy inspirované slovanskou mytologií

@_00_3_12

Zdroje: Goodreads, Bookriot