Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Knihy inspirované čínskou mytologií

Rád*a čteš knížky inspirované různými mytologiemi a potřebuješ inspo na tu čínskou? V článku najdeš hned několik tipů!

The Poppy War - R.F. Kuang

Pokud hledáš knížku, která se o mýty opírá jenom jemně a spíš se zakládá na historických událostech, které míchá s magií, Poppy War bude přesně pro tebe. Nenech se ale zmást, nejedná se o young adult literaturu nebo lighthearted fantasy school příběh, v jádru je to válečná story, která je místy dost brutální - čerpá z opiových válek nebo druhé čínsko-japonské války, což jsou jedny z nejtemnějších momentů historie Číny.

Díly:

  • The Poppy War
  • The Dragon Republic
  • The Burning God
Zdroj: Goodreads

Daughter of the Moon Goddess - Sue Lynn Tan

Daughter of the Moon Goddess je inspirovaná populární legendou o bohyni Chang'e, která ještě jako člověk svému manželovi ukradla nápoj nesmrtelnosti a díky němu se z ní stala bohyně měsíce. V románu od Sue Lynn Tan má Chang'e dceru Xingyin, která se svoji matku snaží osvobodit, zároveň ale čelí i muži, který ji uvěznil, a komplikovanému milostnému trojúhelníku. Dulogie pokračuje knížkou Heart of the Sun Warrior.

Zdroj: Goodreads

Monkey King: Journey to the West by Wu Cheng’en

Kung Fu Panda origin story here! Journey to the West je bezpochyby jedna z největších fantasy stories out there, navíc i absolutní klasika čínské literatury. Vypráví o Opičím králi, OG superhrdinovi, kterého jeho multitalenty dostávají do problémů. Aby mohl chyby odčinit, musí se vydat za buddhistickými sútrami a přinést čínské říši osvícení.

Zdroj: penguinrandomhouse.com

Knihy inspirované severskou mytologií 

by @_00_3_12

A Magic Steeped in Poison - Judy I. Lin

Magic based on brewing tea? Yes please! Pokud hledáš opravdu unikátní magický systém, bude A Magic Steeped in Poison přesně pro tebe. Sleduje hlavní hrdinku Ning, která nechtěně zabila vlastní matku, když jí připravila otrávený čaj. Ten navíc vypila i její sestra, jejíž život je teď taky v nebezpečí. Jedinou naději tak Ning vidí v princezně, aby ale dostala její pomoc, musí nejdřív vyhrát v nebezpečné soutěži.

Zdroj: Goodreads

Iron Widow - Xiran Jay Zhao

Iron Widow není ani tak inspirovaná mytologií jako spíš historií, konkrétně první a jedinou čínskou císařovnou Wu Zetian. Příběh je zasazený do futuristické verze středověké Číny, která pomocí lidmi řízených robotů bojuje proti mimozemské rase. Roboty ale ovládají jenom muži a energii berou od svých kopilotek, které během bojů často umírají. Až do té doby, kdy Zetian zabije svého pilota a stává se z ní Železná vdova.

Zdroj: Goodreads

Kam dál?👀

Tipy na knihy inspirované slovanskou mytologií

by @_00_3_12

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.